Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szép napot mindenkinek. Én...

Szép napot mindenkinek. Én olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy.. Kint élünk párommal Németországban És a közel jövőben szeretnénk gyermeket vállalni,de én kint részmunkaidőben dolgozom (Teilzeit),így jogusolt leszek a gyesre,gyedre ?

Figyelt kérdés
2022. márc. 14. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Miért magyar támogatást szeretnél ha Németországba adózól?
2022. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul fogalmaztam,

Részmunkaidőben dolgozom itt kint ,és itt szeretnék fel venni támogatást, de hogy ezekre jogosult vagyok részmunkaidősként? Vagy teljes munkaidőkell

2022. márc. 14. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Ezt ott kint kene megkérdezni, itt magyarba igen kevés ember fog tudni neked válaszolni erre !
2022. márc. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Ezt miért nem német oldalon kérdezed? Innen mi honnan tudnánk?

gutefrage.net

2022. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem nektek szólt a kérdés, nektek ezt nem kell tudni... Ellenben igen sok ember él Németországban, aki használja a gyakorit.


"Mennyi szülői támogatás jár Németországban?

A támogatás összege a gyerek születése előtti kereset összegétől függ (akár Németországban, akár Magyarországon szerezték): minél alacsonyabb volt a korábbi kereset, annál nagyobb %-a lesz az Elterngeld. Ez alapesetben a kieső nettó jövedelem 67%-a. Ezen kívül azt is figyelembe veszik, hogy van-e szülés után más jövedelmed (ha pld. munkába állsz) és hány kisgyereked van."


"Szülők támogatása: a gyermek születésétől kezdődően legfeljebb 14 hónapig jár, a szülők dönthetik el az időszakot. Fontos, hogy az összeg ugyanannyi, csak kiválaszthatod, mennyi idő alatt utalják neked. Amíg folyósítják, addig nem kell dolgozni. A támogatás nagyon rugalmas konstrukció, mivel a szülők felváltva, vagy megosztva párhuzamosan is felvehetik, attól függően, hogy melyikük akar gondoskodni a piciről, és hány órás részmunkát akarnak mellette vállalni."


Nem ír minimum órát.

2022. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában élünk így nem tudom mennyire releváns a válaszom,de itt az utolsó három havi fizetésed határozza meg hogy mennyi pénzt kapsz.

Mindenképp jogosult vagy rá,de minél kevesebb a fizu,értelemszerűen annál kevesebb a "gyes" is.

2022. márc. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!