Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha elmegyek babatáppénzre,...

Ha elmegyek babatáppénzre, 1-2 évig otthon vagyok, vesznek fel addig mást a helyemre, utána vissza vesznek még, vagy már nem fogok kelleni, mert van más helyettem?

Figyelt kérdés

Szülési szabadságra meg utána csed, gyed, pici két éves koráig otthon lennék. Addig nyilván kell helyettem más, vesznek fel valakit.

De amikor visszamennék, nem fognak elküldeni, mert már van más helyettem? Nem hiszem, hogy két év után kirúgnák az új illetőt, csak mert én visszamennék dolgozni.


ápr. 21. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Attól függ.... nem tehetnék, de babatáppénz meg gyes alatt is kivághatnak
ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ mennyire válik be a helyettesed. Ha legalább annyira, vagy akár jobban ellátja a feladatod, akkor nem mész oda vissza. Ha nem válik be akkor visszamehetsz.
ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
úgy írod, mintha nem volna más cég aki alkalmazna. Mivel van, innentől nem számít, hogy visszavesznek e vagy sem.
ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ja, az lemaradt, hogy bár nem egy álom meló, de én itt találtam meg önmagam, itt érzem a legjobban magam, nagyon szeretem. Ilyen hely itt nincs még egy, költözni nem tervezek, szóval mindenképpen fontos nekem ez a munka.

#1-es Az nagyon király, ha nemcsak utána, hanem már közben is kivághatnak.

ápr. 21. 14:59
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Semmi sem tiltja, hogy táppénz alatt felmondjanak.
ápr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
95%

2#

Ez nem így működik.

A munkáltatónak kötelessége visszavenni az anyasági időről visszatérő munkavállalót, illetve az a bérét is felzárkóztatni.Továbbá kötelessége az eredeti pozíciójában alkalmazni, vagy azzal egyenértékű állást felkínálni.

Ez nem ilyen akarom, nem akarom, ez a törvény.



Ilyen esetben a cégek határozott időre szoktak felvenni helyettest.Amennyiben beválik és van is a cégnél hely, akkor áthelyezik, ha visszatért a kismama.

ápr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 Ez már jobban tetszik.
ápr. 21. 17:33
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Visszavenni kötelesek, de hosszútávon megtartani nem.
ápr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor határozott időre vesznek fel valakit a helyedre, szokták is mondani az illetőnek, hogy kismama helyén van. De ha beválik, általában megpróbálják őt is megtartani. Téged kötelesek visszavenni az eredeti pozíciódba, vagy ha nem lehet valami miatt, akkor másikat felajánlani. Ha még tart a GYES, amikor visszamész, felmondani is bonyolultabb neked. Ettől még ha meg akarnak válni tőled, esélyes, hogy ki tudnak találni valamit, amivel "meggyőznek", hogy elmenj. De ha jó munkaerő vagy, nem érdekük.
ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8# Mármint azért, mert szült?Akkor majd a helyettesnél is, mert ő is fog 1x, de lehet nem erre értetted.:D Fura is lenne.


Kérdező, nálunk ez úgy megy, hogy elmész szülni, addig határozott szerződéssel vesznek fel a helyedre embert, szerződésbe benne is van az időtartam plusz név szerint kinek vagy a helyén. Én is így indultam annak idején, majd mikor lement a 2 év és jött vissza kolléganő, akkor lett pont üres végleges állás, így áthelyeztek határozatlanra. Viszont, volt olyan kollégám, akinél nem volt üres állás és kismama helyén volt, őt elbocsájtották, ahogy lejárt a szerződés. Ezt vállalja az ember, amikor aláírja, én is vállaltam. Nem a visszatérő dolgozót küldik el...szép is lenne, ha az évek óta ott dolgozót küldenék el.:D Ilyet nálunk nem csinálnak. Ha pedig teltház van az adott részlegen, akkor másikra kerülsz viszont vissza, DE volt aki közölte, hogy semmiképpen, akkor mást helyeztek át, ő pedig ment szépen a helyére vissza.

ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!