Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet egy házat felépít...

Hogyan lehet egy házat felépíteni a mai világban?

Figyelt kérdés

Azok akik most építenek házakat, telket vesznek, hogy csináljátok? Fiatalok vagyunk a párommal, egyetemisták de nyilván mint mindenki, mi is szeretnénk a jövőben egy saját otthont. Azt látom hogy míg vannak olyanok akik egy kisebb lakás bérlése is gondot okoz, mások pedig fiatalon palotákat építenek.

Ezt nem rosszindulatnak szàntam, csak tényleg kiváncsi vagyok hogy ki, milyen pénzügyi szokások mentén halad. Elkezdtünk nagyon alap szinten még részvényekbe fektetni, hogy a félretett pénzünk sem a párna alatt legyen. Hitelt nem szeretnénk felvenni majd.

Kb 5-6 év múlva viszont már szeretnénk belekezdeni az otthon alapításába.



febr. 7. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanugy mint regen. Megveszed a telket, a megfelelo szakemberek pedig felepitik neked rajta a hazat, akiket kifizetsz.

Ha te magad akarod felepiteni, akkor nyilvan neked kell elvegezned a szakemberek munkajat.

febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

"de nyilván mint mindenki, mi is szeretnénk a jövőben egy saját otthont"

Ez nem igaz, az emberek egy részének édes-mindegy hogy kinek a tulajdonában áll az ingatlan, ami az otthona.

De ha így is van, ezernyi más opció van, mint az építkezés. Egy meglévő épület ugyanúgy szolgálhat otthonul mint egy új.

Egyébként az előző jól leírta, föl kell bérelni a mestereket, meg kell venni az anyagokat, telket ha nincs, és egy tervrajz sem árt. Én tutira megbíznék egy építésvezetőt is, nincs időm ilyesmire és nem is értek hozzá annyira mint szeretnék.

De, mivel van hol lakni, arra az esetre pedig ha nem lenne pedig vannak, szoktak lenni a városomban kiadó, eladó ingatlanok is, eszembe nem jutna építkezni. Nem vagyok se kőműves, se építész :)

febr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Hitel nélkül te sehogy
febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Sokat kell keresni.
febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

"Hitelt nem szeretnénk felvenni majd."


Ha így megkötitek magatokat, akkor nehezen.

Ha 5 év múlva szükséged van 50 millióra, akkor nagyon egyszerű a matek, tegyél félre évi 10 milliót.

Akkor 5 évig kőkeményen ezen dolgozz, menj külföldre vagy amit akarsz.


Ismerősöm pont építkezik, hogy csinálta?

Dolgozott 23 éves kora óta. 30 évesen vett egy lakást 20 éves hitellel. 5-7 év alatt kifizette a hitelt. Mellette továbbra is félrerakott.

37 évesen vett egy telket, eladta a lakást és abból építkezik.


A válasz, hogy lépésről lépésre ment előre, és nem 25 évesen akart egyből palotát építeni, amikor még semmi megtakarítása nem volt.

febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemisták vagytok, nem akartok hitelt...gondolom, a szüleitek milliomosok és támogatnak titeket, vagy örököltök valahonnan, mert másként ez nem elképzelhető.


Nézzetek utána az áraknak már egy kicsit. Ha egy olyan városban vagy agglomerációs helyiségben akartok telket, ahol van normális munkahely, akkor már az építési telek több (tíz)milliós nagyságrendű beruházás.


Ennyit becsületes úton egyetemistaként nagyon nehéz összeszedni.

febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
úgy, hogy 15 éve nem voltam nyaralni, nem vettem semmi drága dolgot. Mondhatni szkíta életmódot folytattam. Így+ a párom megtakarításával lett pénzünk önerőre.
febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináltuk, hogy cca. 15 évig takarékoskodtunk, majd találkoztunk és összedobtuk, amink volt. Ebből nekiindultunk hitel nélkül. Szinte mindent mi csináltunk, egyedül talán a tetőt nem, mert ahhoz nem volt a családban szakember. Én ráadásul építőiparban forogtam, tehát sok-sok ismerősöm volt e körben, így kedvezményeket tudtam kiharcolni magunknak. Hát valahogy így. 4 évbe telt, mire kulcsra kész lett.


Ma már nem tudnám végigcsinálni ugyanezt...

febr. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a vidékre költözést látom opciónak, egy felújítandó házat már pár millióért meg lehet szerezni. Ha közel van egy nagyobb város, akkor nem vagy elvágva semmitől az internet világában.
febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
folyt.: a gyerek legalább harmonikus környezetben, jó levegőn stb. nő fel.
febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!