Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Fogadja a bölcsi a gyermeket,...

Fogadja a bölcsi a gyermeket, ha kezdéskor már látszani fog, hogy jön a kistesó és alig megyek vissza dolgozni, inkább csak táppénzre?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy 20 hetes leszek, amikor a fiam kezdi a bölcsit és kb. 27 hetes, amikor elfogynak a szabadságaim. Az első terhességnél viszont a 22. héttől folyamatosan görcsöltem, táppénzen voltam. Így előreláthatólag most sem fogok sokat dolgozni, bár még meglátjuk. A bölcsi így visszautasíthatja, mondván, hogy anyuka úgyis otthon lesz?

Félreértés ne essék, azért vinném bölcsibe, mert velem unatkozik, akármennyi programot szervezek, mindig gyerekekkel akar lenni és aligvan kisgyerekes ismerősünk.



2021. okt. 1. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

20 hetesen még egyáltalán nem feltünö, ha valaki terhes, ilyenkor még akinek látszik is hasa, nem eldönthetö, hogy terhes vagy kövér.

Emellett a bölcsinek semmi köze ahhoz, hogy terhes vagy-e, nem is kérdezhetnek rá, neked meg nem kell válaszolni.

2021. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ez változó. Nekem az elsőnél 20 hetesen semmi nem látszódott. A másodiknál akkor kezdett nőni. Most a harmadikat várom, pont 20 hetes vagyok, de akkora a hasam, mint másnak 30 hetesen.
2021. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Terhesen is dolgozhatsz. Kérik a munkáltatóit a beiratkozás időpontjában. Onnan még - ha minden jól megy, 20 hét. Utána szerintem pár hónap miatt -mivel már úgy is felvették, beszokott - évközben már nem fognak szólni.
2021. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Mindenesetre nem egy jó indítás és ezt lehet érzékeltetni fogják. Elhiszem,hogy uncsi otthon,de másnak meg akinek valóban szüksége van rá,az lehet pont miattad nem fog tudni visszamenni dolgozni mert te foglalod a helyét.
2021. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó mond valamit
2021. okt. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó kérdés, hogy mennyire fog látszani, az első várandósság kb 24 hetesen már egyértelműen látszott, ha jól emlékszem. Igen, tudom, hogy ez nem jó helyzet és azért is tettem fel a kérdést,mert a másik opció, hogy magánbölcsit keresünk, próbálja ki azt.
2021. okt. 1. 22:53
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Én mindenképp magánbölcsire voksolnék. Heti 3 délelott jár az én kicsim,és ez mindenkinek jó így.
2021. okt. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!