Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg 2024ben mik a lehetős...

Jelenleg 2024ben mik a lehetőségek munkanélkülinek szülés után?

Figyelt kérdés

2020.09.10-2023.10.31.ig volt közfoglalkoztatottként munkám.

2023.09.05.én elkezdtem egy Általános Ápolói tanfolyamot, mely miatt megszünt 2023.10.31én a közfoglalkoztatott munkám. 90 napra kaptam meg a munkanélküli segélyt. Majd maradtam regisztrált munkanélküli miközben folytattam a tanfolyamot. 2024.04.03tól kezdve pedig elkezdődtek a gyakorlati óráink, amivel kapcsolatban kaptunk Gyakorlati munkaszerződést. Nem sokat, de kapunk rá valamennyi pénzt, mely jövedelemnek számít.

Próbáltam utánna járni hivatalosan is, hogy mik a lehetőségeim, december elejére várt szülés után. De nem kaptam semmi olyan választ amit egyébként nincs közzé téve már az oldalukon tájékoztatás képpen.

Van esély a Gyedre?



#GYES #Munkanélküliként szülni
máj. 24. 10:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy meddig leszel "foglalkoztatva" a gyakorlattal, mivel csak akkor jár, ha a szülés napján is biztosítási jogviszonyod van (nem eü-i szolgáltatásra való jogosultság!).
máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Meddig tart a szakképzési munkaszerződésed? Mennyi bruttó bért kapsz szerződés szerint?
máj. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
A tanfolyam összesen 3 év. Szóval még 2 év van belőle hátra. Az összeg elég zsugorira számították ki. Brutto 45.180FT.
máj. 24. 11:32
 4/32 A kérdező kommentje:

Eddig úgy tudjuk a augusztusban lesz Gyakorlati képző változás. A gyakorlati munkaszerződésünk folyamatos lesz, csak más cég veszi majd át. Annak a Bruttó fizetése meg fogalmunk sincs mennyi lesz.

Próbálok visszamenni dolgozni, mert az biztosabbnak érzem, de nem sok szerencsém van sajnos.

máj. 24. 11:38
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
Igazából mindegy, mert ha kapnál is gyedet, az összege megegyezne a gyesével.
máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy az a bruttó inkább nettó???
máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem zsugori az összeg, ez felnőttképzés, általában munka mellett végzik, nem ebből terveznek megélni pláne gyereket vállalni.
máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%
Ebből tervezed majd nevelni a gyereket? Mert ez baromi kevés. Neked ételre nemfog jutni nemhogy másra, pedig más jutattást nem fogsz kapni.
máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%

Közmunkára, munkanélküli segélyre gyereket vállalni...frankó. Remélem legalább a sulit eltudod végezni és utána munkába állsz, hogy ne kelljen nélkülöznie, de addig sajnos sok idő van még...pláne pici gyerekkel, pályakezdőként nem lesz egyszerű eü.-ben elhelyezkedni.

Istenem, miért nem gondolkodnak előre az emberek?

máj. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es.

Az ember bárhogy is tervez, nem mindig úgy alakulnak a dolgai ahogy szeretné. És úgy fogalmaznak mintha egyedülálló anyaként terveztem volna nevelni gyermeket.

És egyáltalán nem ebből terveztem nevelni a kicsit.

Nem zavar ha csak Gyest kapok. Csupán jó lett volna ezúttal ha én is tudnám használni egyszer a Gyedet. Anyagilag jóval hamarabb terveztem, de így hozta az élet.

És azért tartom zsugorinak a gyakorlati bruttót, mert a szerződés elkészülte előtt nem erről beszélt a gyakorlati oktató.

máj. 24. 15:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!