Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » .2013augusztus tól 2016auguszt...

.2013augusztus tól 2016augusztusig volt munkaviszonyom, augusztus 26án felmondtam és közbe kiderült hogy kismama. Nem tudom, hogy merre lehet érdeklődni hogy mit fogok kapni szülés után? Most regisztrált munkanélküli vagyok.

Figyelt kérdés
2016. szept. 21. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha szüléskor nem lesz munkaviszonyod és nem kapsz álláskeresési támogatást sem, akkor 3 évig gyest kapsz.Jár még családi pótlék és az apuka kérhet családi adókedvezményt. Ha házasok vagytok, akkor magzatit is kérheti apa, ha nem, akkor szülés után.
2016. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2016. szept. 22. 09:49
 3/3 Bogica0616 ***** válasza:
Azt tudod tenni, hogy ne csak gyest kapj, hogy vagy elhelyezkedsz, vagy megszünteted az állás keresésit és mielőtt szülnél előtte újra igényeled. Így járni fog a csed. Majd megint megszünteted a csed időszaka alatt és a gyed igénylése előtt megint igénybe veszed, hogy gyedet is kapjál. Arra kell figyelned, hogy ha megszünteted vagy megszűnik az álláskeresési, saját magadnak kell fizetned a tb.-t, hogy kaphass orvosi ellátást. Másik lehetőség, hogy a gyedet apuka veszi igénybe majd, ha a pici betölti a 6 hónapos kórt.
2016. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!