Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lett most 2012-ben a...

Mennyi lett most 2012-ben a maximum gyed gyerekkedvezmény nélkül? Ti mennyit kaptatok?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 11:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem is 5EFt-tal kevesebb lett. Nem ertem miert en sem. Megszakitas nelkul tobb evig dolgoztam szules elott. 2009 es bruttom alapjan tobbet kellene kapnom. 2010ben szultem.
2012. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Na már kezdem sejteni. Aki maximum gyedet kapott, az jobban járt, mert az a minimálbér összegétől függ, és az ugye emelkedett. Plusz az alacsony jövedelmeknél megszűnt a szuperbruttó, azaz az szja alap növelése 27%-kal (kiegészítés). Szóval a normál bruttó gyedből vonják a 16% szja-t és 10% tb-t.

Akinek viszont nem a maximum gyed volt, annak ugye nincs emelkedés, viszont a tavaly még járó adójóváírás megszűnt. A szuperbruttó is megszűnt, de úgy látszik az nem tesz ki annyit, mint a tavalyi 12ezer forintnyi adójóváírás (adókedvezmény) tett.

De ne feledjétek májusig lehet kérni valamennyi kompenzációt. Azok kérhetik, akiknek tavaly járt az adójóváírás.

Cikk:

[link]

2012. febr. 9. 09:04
 13/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Tudom, régi kérdés, de én is így jártam, mint Gabka! Nem tudom miért, nekem max gyedem volt és én is tíz ezerrel kevesebb kaptam. Ha valaki tudja, miért kérem írjon! (már folyik a vizsgálat, de addig is rákérdezek tőletek is)

2012. márc. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nekem 55 ezer:((((
2012. jún. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!