Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » TGYÁS, GYED számításánál...

TGYÁS, GYED számításánál milyen "jövedelem" számít bele?

Figyelt kérdés

Idén április végére várjuk babánkat. Munkanélküli vagyok lassan 9 hónapja, március 31-ével jár le munkanélküli viszony. TGYÁS-t ha minden igaz kaphatunk, ha március 31 + 42 napon belül születik babácska. Viszont kérdés, hogy mi alapján határozzák meg TGYÁS összegét?


Naptári előző év (tehát 2011 teljes éve) alatt összes jövedelem, tehát 4 hónapnyi munka bruttó bére + végkielégítés + munkanélkülin kapott összegek mind beleszámolódnak?


És a bruttó összeg (tehát bruttó munkabért kell összeadni nem a nettót), amit osztunk 365-tel és vesszük 70%-át kapjuk a napi TGYÁS bruttó összegét?


De van valami, hogy meg kell lennie 180 keresett napnak, és ha nincs akkor minimálbér 2-szerese 70%-a a TGYÁS... igaz ez? Akkor ez vonatkozik ránk, ha csak 4 hónap volt 2011-ben, mikor munkaviszonyom volt?


Korábban egyébként évekig folytonos munkaviszony volt!


Köszönjük nagyon előre is a segítséget!



2012. febr. 28. 20:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ja és az álláskeresésiből nem vonnak egészségbiztosítási járulékot, csak egészségügyi hozzájárulást, és nyugdíjjárulékot, így nem minősül bérezett napnak.
2012. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm a válaszaidat, nagy segítség nekem!

Szóval 2011 jan 1-május 7ig gyesen voltam

máj 8-31 ig szabadság

Felmentési idő kezdete. május 31. Felmentés időtartama 2 hónap.Munkaviszony megszűnése 2011. 07.31.

A munkaviszony utsó napján kifizettek 50 nap szabadságmegváltást, időarányos cafeteriát és 4 havi végkielégítést.

2012. márc. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!