Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítene valaki GYED kérdésben?

Segítene valaki GYED kérdésben?

Figyelt kérdés

Eddig max. GYED-et kaptam. A minimálbért emelték januártól, vagyis a GYED-nek is kellett volna emelkednie, nem?

Csak azért kérdezem, mert múlt hónapban 8000 Ft-tal kevesebbet kaptam, mint máskor. A munkáltatóm azt mondta, hogy a régi minimálbér alapján számolták.

Kellett valahol igényelni, vagy utána járni vagy ilyesmi?



2012. márc. 7. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek. Tavaly ez is változott. Ha valakinek úgy állapították meg a gyedét, hogy a gyed igénylését megelőző évben nem volt 180 bérezett nap, akkor neki nem emelik meg a max. ellátását jan. 1-től, marad a régi minimálbérhez maximalizált összeg.
2012. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérhetsz kompenzációt, de az, hogy eddig a max gyed járt, nem jelenti azt, hogy emelkednie kellett volna - ez azért ennél kicsit összetettebb.


Mikor szültél? A szülés előtt voltál táppénzen, vagy dolgoztál, vagy otthon voltál? Mennyi volt a szülés előtti évben a jövedelmed?

2012. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2010. szeptemberében szültem.

Június 1-től voltam táppénzen előtte.

A fizum bruttó 200ezer volt.

2012. márc. 7. 16:12
 4/8 A kérdező kommentje:

bocs lemaradt:

2006 októberétől dolgozom ugyanott és a fizum a szülést megelőző 3 évben már ennyi volt.

2012. márc. 7. 16:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor valószínű elszámolták. MIvel neked a gyed igénylést megelőző évben nem volt 180 bérezett napod, így a gyed alapja az utoljára kapott jövedelem alapja lett. Az neked a tgyás, de tekintve, hogy a tgyás alapjául szolgáló évben megvolt a 180 bérezett nap, így a tgyás nem maximált, vagyis a gyedet sem lehet a régi minimálbér alapján számolni.


Ha gondolod, szívesen segítek megfogalmazni egy levelet, törvényi hivatkozásokkal, hogy miért rossz, ahogy számoltak.

2012. márc. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!Szerinted kellene írnom nekik?

Végképp nem értem. Ma kaptam GYED-et, 80.810 Ft, ugyanannyi mint múlt hónapban, pedig a február rövidebb volt.

2012. márc. 8. 07:41
 7/8 A kérdező kommentje:

A családi adókedvezményt a párom veszi igénybe.

Ez lemaradt, és fontos lehet.

2012. márc. 8. 08:07
 8/8 anonim ***** válasza:

A családi adókedvezmény jelen esetben mindegy, mert itt már a bruttót is elszámolták.


Ha 200 ezer után számolták a tgyást, akkor a gyed alapja is ez a 200 ezer kellett volna legyen, az meg bőven elég a 130200-as bruttó max-hoz.

2012. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!