Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes-Gyed kérdésben jártasakat...

Gyes-Gyed kérdésben jártasakat szeretnék megkérdezni, hogy az alábbiak alapján mire leszek majd jogosult.2 vagy 3 év?

Figyelt kérdés
2010 ápr. 13-ra vagyok kiírva, szeretném még ezt az évet végigdogozni. Jövőre táppénz. Ilyenkor a 2009-es jövedelem alapján fogok kapni minden, mert az a szülést megelőző év? A plafon a gyes esetében a 2010 jan 1-vel meghatározott minimál bér lesz vagy, a 2009-es? Ill. a neten olyanra bukkantam, hogy a 2010 május 01-után születetteknél lesz 2 év a gyes. Ezek szerint én még 2+1 évet lehetek otthon a babával, vagy van valami átmeneti rendelkezés amit figyelmen kívül hagytam. Segítségeteket köszönöm!
2009. szept. 3. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2010. május 1 ig megszületik a baba akkor te még 3 évig lehetsz otthon.Ez a 3 év a következőkből tevődik össze: 6 hónap tgyás, majd gyed következik amit a manó 2 életévéig kapsz és a maradék 1 évre kapsz gyest, ami mellett 8 órában dolgozhatsz. A juttatások alapja a 2009 es éved lesz. a plafon pedig mindig az igényléskor hivatalosan meghatározott minimálbérből számolják ki. Ez viszont csak a gyed esetében lényeges (te gyest írtál de lehet hogy véletlen)A gyes mindenkinek ugyanannyi.
2009. szept. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

A link szerint is 2010 május 1 után lép életbe.

2009. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!