Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes-munka-kérdés: Anyukák,...

Gyes-munka-kérdés: Anyukák, akik a szülés előtt 8 órában dolgoztatok, és vissza akartatok menni gyes alatt dolgozni 4-6 órában, visszavett a munkáltatótok?

Figyelt kérdés

mert úgy olvasom, hogy ha nem 8 órásban mennék vissza, akkor a munkáltatónak nem kötelessége visszavenni...

Ha visszavett, akkor ugyanabban a munkakörben? ha nem, akkor mi volt az indok?

Köszi



2012. ápr. 20. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Engem visszavett 6 órában. Ez 25%os bércsökkenéssel is együtt járt.

Nálunk kötetlen munkaidő van, mikor beteg a gyerek, akkor nem szabin, vagy táppénzen vagyok, hanem a plussz óráimat töltöm. ( a bölcsiben nincs 6 órás, tehát az mindenképp 8-4ig van nálunk)

2012. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Engem azért 8 órában vettek vissza, mert olyan új munkaköröm van, amit nem lehet 4 vagy 6 órában ellátni. Nemcsak a főnököm szerint, szerintem sem :-) A régi munkakörömbe létszámcsökkentés miatt nem tudtam visszamenni, de amúgy az is 8 órás lett volna.


Viszont van 2 kolléganőm is, akik mostanában jöttek vissza 6 órában.


Mi úgy oldjuk meg a bölcsit, hogy reggel én viszem, délután pedig vagy a férjem, vagy a nagyi hozza haza a kislányt.

2012. ápr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!