Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed kérdés. Ha Tgyás szülés...

Gyed kérdés. Ha Tgyás szülés előtt 28 nappal igényeltem, akkor a Gyed kevesebb lesz egy hónappal, vagy addig jár amíg be tölti a 2évet a gyerek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
2éves koráig jár! nem lesz kevesebb..
2012. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lesz kevesebb, ha nem volt meg az 590 biztosításban töltött nap szülésig.


Hiszen ha szüléstől kezded a tgyást, akkor 562 nap kell ahhoz, hogy a gyed 2 éves koráig járjon, de ha pl. neked csak ennyi napod van, és hamarabb kezdted a tgyást, akkor a gyed 28 nappal hamarabb lejár, mint a kicsi 2 éves kora.


De ha megvolt 590 nap, akkor végig fog járni.

2012. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm,én tgyás előtt voltam 27 napig szabadságon,előtte gyesen és ez előtt gyeden és tgyás:)

nem dolgoztam szülés előtt,itthon voltam az első a babával.

2012. jan. 28. 20:41
 4/6 A kérdező kommentje:
ilyenkor mi van?
2012. jan. 28. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem dolgoztál, felteszem élt a munkaviszonyod. Ha igen, akkor bőven megvan a szükséges időd, pláne, ha az első babához is megvolt.
2012. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen ,még él a munkaviszonyom,köszi:)
2012. jan. 29. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!