Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért ennyi a gyes? Illetve,...

Miért ennyi a gyes? Illetve, ha a cégem formailag megszűnt, de visszavennének egy újonnan alapított kft-be, akkor minden ugyanúgy jár? Vagy.

Figyelt kérdés

Múlt hónapban is furán kaptam, de nem jöttem rá miért. Most lett az első teljes hónapom és 52250-es kaptam Gyes címszó alatt. Nem értem miért.

Másik,hogy bent voltam a cégemnél, hogy vissza jönnék szeptembertől. Közölték velem, hogy igen, de a cég ahol vagyok, már nincs hanem egy alcéget hoztak létre. Egyszóval fel kell bontani majd a szerződésem és az újjal ismét megkötni. Ekkor is védett leszek, Illetve, ha kirúgnak, jár majd a végkielégítés. Vagy ilyen esetben mi a teendő. Pl. ha felmondok, de már másnaptól élne az új szerződés, az folyamatosnak számít nem?



2012. máj. 8. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez az összeg gondolom 2 gyerekre vonatkozik.Az úgy jön ki h 1 gyerekre 13300 Ft a gyes tehát a kettő után 26600 és a gyes 25650 Ft.A gyest és a csp-t egyszerre utalják.

A gyerek 3 éves koráig védett vagy kiv. próbaidő.Így ha újra kell kötni a szerződésed ügyelj arra h ne legyen benne próbaidő hanem egyből határozatlan idejű legyen.

A többi kérdésedre sajnos nem tudom a választ.

2012. máj. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod. Most már értem, csak múlt hónapban ugyanúgy külön küldték és ezért nem értettem. Azért a múlt havi még mindig kérdéses, de ilyen szemmel megpróbálom visszaszámolni este ha nyugi van. (tört hónap tehát gyed, gyes, konpenzáció).
2012. máj. 8. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!