Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Januártól ikrek mellől vissza...

Januártól ikrek mellől vissza szeretnék menni dolgozni, egy GYES-re jogosult leszek, de meddig? Mivel az ikrekkel, ha itthon maradok dupla gyes jár 7. éves korukig, ha dolgozom akkor egy jár, de 7 vagy csak 3. éves korukig, mintha egy lenne?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Csak 3 éves korig kapod a gyest.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

4 gyerkőc anyukája néha olvasd el a kérdést, jó, ne csak okoskodj!


Ha ikrekkel vagy gyesen, akkor heti 30 óráig kettő darab gyes jár a gyerekek 6-7 éves koráig. Ha heti 40 órában mész vissza, akkor egy darab gyes jár a gyerekek 6-7 éves koráig.

(Azért írtam így, mert iskolakezdés évéig jár dec 31-ig a gyes)

2012. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%

Azt tudtam,hogy dupla gyes jár,de hogy 7 éves korig ez nekem magas.

Milyen alapon jár 7 éves korig?

Csatolnál egy linket?Mert ez már engem is érdekel.

2012. máj. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


20. § (1)52 Gyermekgondozási segélyre jogosult a szülő, a nevelőszülő, a gyám a saját háztartásában nevelt


b)ikergyermekek esetén a tankötelessé válás évének végéig.

2012. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Törvényi alapon:-)

Ez egy segítség az ikres családoknak. Mert mindenből kettőt kell venni, és ez iszonyú pénzbe kerül. Aki nem ikres anyuka, ezt sosem fogja megérteni, csak gyűlölködik.

Akinek 2 vagy több gyereke van, az tudja "örökíteni" a babakocsit, ruhákat, játékokat. De mi nem tudjuk. Egy gyereknél mondjuk vásárolsz 10e forintért havonta pelenkát, két gyereknél egyszerre ez 20e forint. Amíg tápszeresek voltak a gyerekeim, havi 12e forint volt a tápszerük, de lehet, kicsit több. Ez egy gyereknél a fele. És még sorolhatnám.

A gyes dupla és tovább jár. Ez a kedvezményünk. Én ezt nem egyszer megkaptam, mit képzelek magamról, hogy nekem két gyes jár. De az senkinek nem jut eszébe, hogy a tgyás és a gyed ugyanúgy egy, mint akinek egy gyereke van.


Azért ne irigyelj minket, nem könnyű két, három egykorú gyerekkel!

2012. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
"milyen alapon?" hát ebből látszik,hogy nincsenek ikreid.....az ikresek többségénél eleve koraszülésről beszélünk-> kicsi súlyú babák születnek akik fejletlenebbek egy normál hétre született normál súlyú babához képest. Szerencsés esetben "csak" súlykülönbség van nem akarok belemenni az egyéb szellemi vagy testi fejletlenségekbe...bizony beleszámítják,hogy a kis súlyú babáknak nagyon sokat kell "dolgoznia" ahhoz,hogy behozza a lemaradást. emiatt az ikrek kicsit le vannak maradva a fejlődésben a vele egykorú babákhoz viszonyítva. Sajnos ismerek olyat, akiknél a babák szemét többszörösen meg kellett műteni.(ez nagyon jellemző a koraszülött babákra) és ez volt a kisebbik probléma....nem kell irigykedni!!!! ahogy az előttem szóló is leírta arról nem is beszélve,hogy náluk minden dupla és EGYSZERRE TÖRTÉNIK: fogzás, betegségek, dackorszak, pelenkáról leszokás, evés-ivás-szoptatás-altatás, óvoda-iskola stb....a lista végtelen arról nem is beszélve,hogy jó-rossz értelemben húzzák egymást..nagyon nehéz akinek nincsenek ikrei ezt el sem tudja képzelni!!!!!!!!!!
2013. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!