Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg Gyes-en vagyok a...

Jelenleg Gyes-en vagyok a kislányommal. Úgy néz ki, összejött a kis tesó. Így a két babával itthon ugyan úgy egy Gyest fogok kapni és két CSP-t? Ikrek esetén ez hogy működik? /azért csak Gyes-t kapok, mert felmondtak. /

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Már terhes voltál, mikor kirúgtak?

A lényeg, hogy egy GYES-t fogsz kapni csak.

Ikrek esetén dupla összegű, de egy darab gyes jár egyébként. Ez nemrég változott, előtte egy gyes járt csak velük is.

2009. nov. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak egy gyest kapsz én úgy tudom, családi pótlék persze kétszeresen jár. Ikreknél a gyes dupla, viszont nekem hármasikreim vannak, és akkor is csak kettő után jár. Szóval ha már itt tartunk ez sem igazságos. Semmi sem az, én is csak gyest kapok, pedig volt munkám, rendben is volt minden, de mégis mindenbe belekötöttek, hiába is próbálnék fellebbezni, úgyis úgy tekerik csavarják, hogy nekik ne kelljen pénzt kiadniuk. Csak azt nem tudom, akkor mire szedik be azt a sok sok járulékot? Ha kiszámolom, mennyit fizettünk be, abból milyen szépen fel tudnám nevelni a három kislányomat!

Mennyi idős a kislányod?

2009. nov. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia

Ha nem szakad meg a gyes csak átírás lesz az új szülöttre (újszülőttekre) de az is ugyan olyan macera. Ha ikreid lesznek akkor a csp 16e/gyerkőc a gyes pedig 57e a 2 gyerekre. Ha 1 babód lesz a felállás ugyan az mint eddig csak kiegészül 12e forint csp vel.

2009. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A lányom 8 hónapos lesz.
2009. nov. 9. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!