Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez jó így? Beteg...

Szerintetek ez jó így? Beteg nagymama és a gyerekek.

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy anyósom rákos, már nagyon a végén van, ezen a héten kórházba került, de az egyik sógornőm saját felelősségére hazahozta, ugyanis ápolónő. Csövek lógnak ki anyósomból. Ezt szerintetek látnia kell 3 gyereknek? 6-7-8 évesek. A középső gyerek ráadásul ott is lakik és így sincs rendben minden a kis lelkével. Nekem is van egy fiam, de mi elég messze lakunk tőlünk, és így akármennyire szörnyű, de nem látogatom(engem is vissza taszít... saját tapasztalatból tudom, h ez marad meg általában az emlékeinkben). A 6 és 8 éves gyerekek két naponta látogatják. szerintetek ez jó így, vagy csak én gondolom úgy, h a gyerekeknek nem kéne ezt látni?
2010. dec. 23. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
14 alatti gyerek nem kórházba való. Főleg nem ilyen helyre. Egy nővér.
2010. dec. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy félre érthetően írtam, de MÁR NINCS kóházban, hanem otthon ápolják, mivel a lánya ápolónő ezért kiengedték, hogy otthon ugyanúgy el legyen látva(csövekkel együtt). És a gyerekek meg ott vannak.
2010. dec. 23. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem nekikvaló, de sógornődnek mégiscsak az anyukája! ÉN sem hagynám a drága édesanyámat egyedül haldokolni.... sajnos ez van, mégha igazad is van abban, hogy nem ilyen kisgyerekeknek való látvány ez.
2010. dec. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De megtudnák oldani, hogy ne lássák, és csak 2 utcányira legyenek a gyereke, de nem, ők inkább még azt a kettőt is oda viszik, akiknek nem lenne muszáj látni, mert nem ott lakik... Ezt nem értem.
2010. dec. 23. 22:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az élethez hozzá tartozik a halál is, ez tagadhatatlan tény. Az pedig hogy valaki hazahozza a beteg édesanyját utolsó napjaira, hogy ne kórházban kelljen meghalnia szerintem nagyon nemes és szép dolog. A gyerekeknek nem kell feltétlenül látniuk mindent ami a nagymama ápolásával kapcsolatos, meg lehet ezt oldani. Az én dédnagymamám szinte az utolsó napjáig otthon volt, és mi gyerekek is a házban laktunk mégsincsenek rettenetes emlékeim róla. A nagypapámat pedig gyerek fejjel a haláláig látogattam a kórházban, bár beismerem az nem volt könnyű, de azt hiszem kell hogy egy gyerek is lássa hogy ez az élet rendje. Ha mindig megóvjuk mindentől ami az életnek rossz de szükségszerű velejárója azzal nem teszünk jót nekik.
2010. dec. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudod a nagyi nem valami bűnt követett el, amiért ki kell rekeszteni az életükből. Talán a mamának sem esne jól, ha azt érezné, hogy minél gyorsabban meg akarnak szabadulni tőle, "bepiszkolja" a jól felépített, tiszta kis életüket. A halál hozzátartozik az élethez. A maguk módján ezt a 6-7-8 éves gyerekeknek is el kell magyarázni, nem szabad burokban tartani őket. Ha te nem bírod a látványt, akkor - mint ahogy írod is - ne menj, ne vidd a gyerekedet. De, hogy a sógornőd hogyan rendezi le magában, hogy az anyja hamarosan meghal, hogyan küzd nap mint nap ezzel a tudattal, hogyan neveli a gyerekeit, hogyan próbálja a mama utolsó napjait, heteit megszépíteni, abba nem igazán kellene a partvonalról beleszólnod.
2010. dec. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hugom 6, én 8 voltam, mikor anyu öccse, aki a keresztapám volt rákos lett, látogattuk a kórházban, mikor otthon volt haza mentünk hozzá látogatni. Az osztályon a szobába a kórházban nagycbetehek voltak köztük ő is, de örömmel mentünk hozzá a kórházba, nem aut néztem hogy lóg az oldalán a zacsi amibe pisil, infúzió bekötve, ő lefogyva kopaszon csak feküdt. Szerettem mindig örömmel mentem látogatni! Most így 30 évesen visszagondolva nem bántam

meg hogy anyuék vitték magukkal látogatni, sőt örömmel gondolok rá, és ő is örült mindig a látogatóknak.

Egy akkora gyerek megérti mi a betegség mivel jár, és a betegre kell gondolni, hogy legyenek mellette, kitartson mellette a család, látogassák lelket öntsenek bele, ott legyenek vele, beszélgessemek vele, eltereljék micsit a gondolatait a fájdalmát!

Csak gondold bele magad az ő helyzetébe!

2010. dec. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!