Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a nagymama lenne gyesen a...

Ha a nagymama lenne gyesen a (tartósan beteg gyermek) lányommal, én mehetnék a majdani tesójával tgyásra, gyedre?

Figyelt kérdés

Nagymama nem dolgozik, gondolom hozzá kéne bejelenteni a lányomat és akkor a családi p. is az ő nevére menne.

Ezt így lehetne?

Muszály kitalálni valamit, mert minden fillér számít...sajnos.

Kéne egy kistesó a nagylányomnak, és már most forintra ki van számolva minden kiadás, és ha plusz kiadások lesznek (pelenka, tápszer stb), kevesebb fizetéssel, nem tudom, mi lesz.

Tudjátok, devizahitel és ráadásul lassan ránk dől a tető :(


2011. aug. 2. 15:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ahogy te ezt elképzelted szerintem nem lehetséges.


Ha lemondasz a gyerekről és a mama lenne a gondviselője akkor, megtudod így csinálni, hogy a mama kap minden juttatást a gyerek után, te meg majd felveheted a másik gyerekre.

2011. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárt.
2011. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha Te tgyáson vagy gyeden vagy a kicsivel, akkor a nagytesóra nem jár juttatás még a nagymamámnak sem. Csak akkor járna, ha a nagymama lenne a gyámja.
2011. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem, hiszen a GYES igénylő papíron be is kell jelölni illetve vica versa, hogy kap e bárki bármilyen juttatást másik gyerek után.

Egy ellátás jár csak.

2011. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Csak abban az esetben ha a lányod nevelője, gyámja a mama lenne.


Nem akarlak megbántani, de szerintem nem egy tesón kellene gondolkozni, hanem a tetőt megcsináltatni...

2011. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, a tetőt meg kell csináltatni, nem vitás, csak akkor nagy lesz a korkülönbség a 2 gyermek közt, mivel ugye később tudjuk bevállalni.

Nem nagy baj, a tesóm és én köztem is nagy...

2011. aug. 2. 15:43
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem vehetsz igénybe két ellátást, az a lényeg. Testvér nélkül lehet létezni, élet és lakás nélkül nem.
2011. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

elhiszem, hogy szeretnél másik gyereket, de ne mindenáron.

Ezeket a gyerekeket fel is kell nevelni, ovi, iskola, főiskola, egyetem. Inkább legyen egy gyerek, de a jövője ne legyen kilátástalan és ne szegénységben kelljen szegénynek felnőnie.

A tető rátok dől, ezen kéne gondolkozni jelenleg. Mert ha valóban rátok dől akkor már a meglévő gyerek sem lesz, mert nem fogják ilyen körülmények között nálatok hagyni.

2011. aug. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát szerintem akkor napoljátok el, keress 1 évre legalább munkát. Ha tartós beteg, akkor a gyest továbbra is kaphatod. Ahogy te leírtad, lehetetlen, kivéve ha a mama a gyám. Gondolj bele, akkor minden gyerekemre más venné fel a gyest, tele lennénk pénzzel, ez nem így működik.
2011. aug. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

én is így gondolom, csakhát...a férjem azt mondja, rosszabb körülmények közt is nevelkedtek már fel gyermekek...

(a tető kibír még pár évet állítólag, nem szó szerint dől ránk, de sürgető lenne már másikat sináltatni... már lassan 80 éves...)

2011. aug. 2. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!