Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » TGYS utáni ellátások ügyintézé...

TGYS utáni ellátások ügyintézése hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Munkanélküli voltam, amikor szültem (de még ellátásban részesültem), jelenleg TGYS-en vagyok itthon gyermekemmel, mely hamarosan lejár.

Egy hozzáértő, vagy fiss tapasztalattal rendelkező segítségét szeretném kérni.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan tovább? A TGYS, ha jól tudom, 168 napig jár. Ennek lejárta után be kell mennem a Munkaügyi Központba valamilyen igazolásért a GYED-hez, vagy rögtön menjek a MÁK-hoz megigényelni a GYED-et?

Mi a pontos menete a dolognak, milyen papírokat kell vinnem?

Köszönöm a válaszokat előre is.



2012. okt. 12. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A GYED-et az OEP-nél tudod igényelni. Van egy call centerük, ahol elmondják, pontosan milyen papírokra lesz szükséged. Nekem anno először a munkáltatómtól kellett elhozni a papírokat, utána a többi kitöltött nyomtatvánnyal bevinni az OEP-hez. Itt a call center menüpont táblázata, így könnyebben eléred az ügyintézőt: [link]
2012. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos válasz volt!
2012. okt. 13. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!