Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Járni fog 2. babámmal a...

Járni fog 2. babámmal a TGYÁS, meg a GYED?

Figyelt kérdés

Az esetem eléggé komplikált, a babóval jövő év május végére vagyok kiírva...

Ez év május 1ig fizetés nélküli szabin voltam a saját Bt-mben, melyre május 17én jogerős lett a végelszámolás. Továbbá május 1-ig voltam GYES-en.

Tavaly októbertől havi 5 alkalomra, alkalmi munkavállalóként be-be voltam jelentve egy cégnél, 70ezer Ft-ra, ez augusztusban szűnt meg, és most okt. 3tól 4 órában vagyok egy helyre bejelentve. Fognak járni nekem a fenti pénzek? alapvetően nem vagyok vele tisztában, h a GYES biztosított időnek számít-e, tehát nem tudom, h így megvan-e a 365 nap... nagyon köszönöm előre is a segítséget!!



#TGYÁS #GYES #biztosított időszak
2012. okt. 16. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Maga a gyes nem számít biztosítotti időnek, de mivel neked még akkor élt a biztosítási jogviszonyod, így az az időszak is beleszámít.


Beleszámítanak azok a napok is, amelyeket alkalmi munkavállalóként dolgoztál, és beleszámít minden nap október 3-tól, az is, amikor esetleg táppénzen leszel.


Amennyiben szüléskor is meglesz a jogviszony, úgy jár majd a tgyás, és a gyed is.

2012. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!
2012. okt. 17. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!