Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben milyen...

Ebben az esetben milyen elosztásban igényeljük a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

2 gyermek és 1 magzat után tudjuk igényelni.

Férjem bruttója nagyon változó. Vannak olyan hónapok, hogy ki tudná teljesen használni, de van hogy nem tudja érvényesíteni a teljes összeget. Nekem 70000 körüli a gyedem.

Arra gondoltunk, hogy csak neki kérjük, és majd az adóbevallásnál korrigálunk. Ha az ő jövedelme nem engedi teljesen kihasználni, akkor még mindig igényelhetem én a fennmaradó részt?


2012. szept. 2. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Kérd te a gyed után annyit,a mennyi az adója, és a férjed meg kérje az adóbevallással egyidejűleg jövőre egy összegben ami maradt. Igy neked kicsit több pénzed lesz egy hónapban, és jövő márciusban meg kaptok egyben egy nagyobb összeget.
2012. szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!