Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed számítás hogyan történik...

Gyed számítás hogyan történik ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, mert sajnos túl vagyok egy vetélésen és egy terhességmegszakításon ( rendellenesség miatt). Szóval a terveim nem alakultak sehogy, most 10. hetes terhes vagyok, de megszűnik a munkaviszonyom és a munkáltatóm is jogutód nélkül megszűnik december 31-től. Munkanélküli leszek január 1-től, ami szerintem jár majd 90 napig ( 2010. május 3-tól van folyamatos munkaviszonyom).

Kérdésem az lenne, ha az álláskeresési után 30 napnál tovább leszek biztosítás nélkül, de mondjuk ezek után el tudnék helyezkedni, hogy biztosított legyek a szülés előtt, akkor miből számítanák a tgyás-t, gyedet és mennyi ideig jár?



2012. dec. 18. 12:46
 1/1 anonim válasza:
A legfontosabb szabály, hogy a járadékokat a táppénz szabályai szerint számítják ki., azaz első körben megnézik, hogy a jogosultság első napját közvetlenül megelőző naptári évben volt-e 180 napi olyan jövedelem, melyből vontak egészségbiztosítási járulékot
2012. dec. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!