Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 33hónap lesz a két gyermekem...

33hónap lesz a két gyermekem között, tehát gyesbe születik a második. Milyen tgyás-ra, gyedre számíthatok?

Figyelt kérdés

Az elsővel nettó 100ezer volt a tgyásom és kb. 88-90 a gyedem.

Hogyan csináljuk,hogy a legjobban járjunk?



#GYED #TGYÁS #juttatás #gyesbe szülés
2012. dec. 20. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi leszek, mert én is így szeretnék még egy babát, h gyes-be szülessen. Én is várom a válaszokat.
2012. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem 31 hónap van a gyerekek között.

A fiammal 100 körül volt a tgyásom, 85-90 között a gyedem. gyed lejárta után kivettem e felgyűlt szabikat majd elmentem táppénzre. A lányommal a tgyásom 65-70 körül volt (nem emlékszem pontosan), a gyedem 55. :(

2012. dec. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
uhh,jó kevés :(
2012. dec. 20. 22:11
 4/11 anonim ***** válasza:

A tgyás alapja a szerződéses béred, akár gyedbe, akár gyesbe szülsz, de max. a minimálbér kétszerese.


A gyed attól függ, mikor születik a második. Ha pl. szeptemberben, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz. Ha májusban, akkor viszont ugyanaz lesz az alapja, mint a tgyásnak.


Mikorra várod a kicsit?

2012. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2013 márciusra várjuk,a nagy pedig 2010 júniusi. Kifejtenéd az előzőben leírtad pontosan?
2012. dec. 22. 18:54
 6/11 A kérdező kommentje:
*leírtat
2012. dec. 22. 18:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Gyesen vagyok,már nem nagyon tudunk sokat tenni,de azért érdekelne,hogy mitől függ ez és hogyan lehet a legkedvezőbben megoldani. :)
2012. dec. 22. 18:56
 8/11 anonim ***** válasza:
off. 18.54-es. engem is érdeklne, hogy pontosan mitől függ a gyed alapja?
2012. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

A gyed alapja attól függ, hogy a gyed ignylését megelőző évben milyen ellátást kaptatok.


Ha 6 hónapot meghaladóan gyedet (tgyást, táppénzt), akkor létezik az ún. kedvezményszabály, ami miatt a gyed alapja az utoljára kapott ellátás alapjával egyezik majd meg. Ez a tgyás, aminek alapja max. a minimálbér kétszerese lehet - de ez pl. max. gyedet ad.


Ha viszont 6 hónapot meghaladóan gyesen voltál, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz.


Kérdező, tartok tőle, hogy már erről lekéstél, de táppénzre kellene menned, mert az ebből a szempontból a gyeddel egyenértékű.


pl. június 10-én született a lányod és végig gyesen vagy dec. 31-ig: az 162 nap gyed. 204 nap gyes - a gyed alapja a minimálbér.


de ha pl. június 30-án született, akkor 182 nap a gyed, és így még gyorsan elmehetsz táppénzre most decemberben - így a gyed lesz túlsúlyban, a következő gyed is normál összegű lesz.

2012. dec. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem már,köszi! :) És 180 napnak kell lenni vagy az év felének?
2012. dec. 23. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!