Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nem jár a Gyes? Hogy is van...

Nem jár a Gyes? Hogy is van ez? Külföldön dolgozó férj, én itthon a gyerekekkel. Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

A szitu a következő: Férjem több mint fél éve Németországban dolgozik, kiküldetés címen. Magyar cégnél van bejelentve. Van 3 gyermekünk. Mi itthon vagyunk, mármint Magyarországon. A két nagy ovis, a kicsivel Gyeden vagyok. Jövő hónapban jár le, most akarom beadni a Gyes igénylőt. Voltam a családsegítőben, hogy nézzék meg, jól van-e kitöltve. Mivel pár hónap múlva mi is kiköltözünk a férjemhez, kérdeztem, hogy akkor mi lesz majd a teendő. Erre kiderül, hogy az sem biztos, hogy addig jár nekem gyes, majd elbírálják, mivel a férjem külföldön dolgozik. Egyébként még kintről semmit nem kapunk, még a családit is innen kapjuk a teljes összeget. Én úgy tudtam, a gyes alanyi jogon jár. Ahhoz mi köze annak, hogy a férjem külföldön dolgozik, ráadásul onnan semmit nem kapunk a gyerekek után???

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Segítsetek, mert nem értem! Köszönöm



2013. jan. 15. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyes, gyed annak jár aki dologzott elötte és otthon maradt a gyerekekkel. Ebben az esetben neked. Nem értek túl sokat a magyar részhez, de ebben az esetben jár neked.

DE ha tartósan külföldre mész (ez több mint 3 hónap), akkor magyarországról nem jár se gyes, se gyed, se családi, de ekkor No-ban megkaphatod a családit, mást nem, mert elötte nem voltál biztosítva itt kint.


Azért azt a kérdést feltenném, ha kiköltözöl 3 aprócska gyerekkel, hogyan akarod magatokat kint biztosítani ha a férjed kiküldetésben van kint. ùgy tudom, hogy még ovodába-iskolába sem irattható ha nincs biztosítása a gyereknek. magán biztosítás meg rátok kisebb vagyon lenne, olyan 600-800 € minimum.


Szóval ha otthon maradtok akkor jár otthonról a gyed, és a családi. kintröl semmi. Kintröl a családi csak akkor jár ha a gyerekek a férjedhez költöznek.

2013. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ezt sejtettem én is, csak elbizonytalanodtam, mikor ezt mondták.

A biztosítás is meg lesz oldva, nem véletlenül írtam azt, hogy pár hónap, mire mi is ki tudunk költözni, nem pedig a hétvégén indulunk.

2013. jan. 15. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:
a gyes alanyi jogon jár minden magyarországi lakóhellyel rendelkező, életvitelszerűen itt élő állampolgárnak, semmi köze ahhoz, h a férjed hol él, ha ti itt.
2013. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem fél éve dolgozik kint,és mi itthon vagyunk a gyerekekkel,nekem jár a gyes,és még pluszban mivel ami itthon maradtunk,a férjem megkapja a németországi családipótlék és a magyarországi családi pótlék külömbözetét.
2013. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jan. 15. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a férjed kint dolgozik, akkor jár nektek a magyar és német csp különbözete a 3 gyerek után, 5 évre visszamenőleg.

A gyes alanyi jogon jár neked, de ha kimentek, nem tudom, hogyan alakul.

2013. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!