Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tárolhatják a kórházban...

Hogy tárolhatják a kórházban hűtőben a tápszert egész nap, ha itthon a méregdrága tápszert 2 óra múlva már nem használhatom fel?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Minden babának elkészítik az adagot, amit vagy megeszik, vagy sem! A többit kiöntik!
2013. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nálunk benn volt a hűtőben egy nagy kancsóban, amiből kiöntötték cumisüvegbe a már kész tápszert, ha mentem pótlásért.
2013. jan. 10. 12:54
 3/14 anonim ***** válasza:

Fúj, ez melyik kórház?!?!

Nekem azt mondta a gyerekorvos, friss tápszert (vagyis amibe még nem ivott bele a kicsi) 24 órán át lehet hűtőben tárolni, és szükség esetén forró vízbe állítva melegíteni.

Félig megivott cuccot nem szabad eltenni.

Így én este megcsináltam az éjjeli és a hajnali adagot is, hogy ébredve csak melegíteni kelljen.

2013. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy volt, hogy nem melegítették fel.

Gondolom te felmelegíted, és ha nem eszi meg lehűtöd, amit aztán újra fel kell melegíteni. Az már azért nem az igazi!

2013. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tehát hideg vízzel csinálják? Amit egyszer már felforraltak? Vagy mi? :) Odamentem, kiöntötte az adagot a kancsóból, megmikrózta azt odaadta, többi ment vissza a hűtőbe.


A dobozra az van írva, hogy az elkészített tápszert 2 óra után már nem adhatom oda. Ezek szerint, ha lehűtök egy nagy adagot, és berakom a hűtőbe, akkor az jó egy napig?


Én felforralom a vizet, megcsinálom a tápszert, lehűtöm és rögtön odaadom, nem mertem még kipróbálni, hogy több órán át tárolom.


Nem a maradékra gondoltam, amit nem evett meg, azt semmiképp nem adnám oda.


Igazából az a problémám, hogy amikor a babám éhes, akkor már ordít, és nagyon sajnálom, hogy amíg megcsinálom a tápszert, ami kb negyed óra, addig végig üvölt szegény. :(

2013. jan. 10. 13:04
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk hidegen bekeverték és azt melegítették.

De, a háziorvos nekem már itthon azt mondta,hogy nem szabad a tápszert melegíteni sem, csak a vizet!

Én vettem egy cumisüvegmelegítőt, azon be lehet állítani,hogy 40 fokon tartsa a vizet. Abban áll a cumisüveg vízzel és ha éhes, csak hozzádobom a tápszert!

2013. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1 perc alatt kész a tápszer, mi tart neked negyed óráig?

Reggel a Vízforralóban források vizet! Napközben abból öntök a cumisüvegbe, amit a mikróban meglangyosítok, a langyos vízbe mérem bele a tápszert, cumi kupak rá, össze rázom, és kész is!

Nem kell

Indít felforralni, lehűteni a vizet!

Este meg reggel forralom friss vizet, amit egész nap iszik!

Mikor kórházban voltunk, ott is 1 üveg vize adtak amit reggel formálta, azt itta egész nap a gyerek, agy abból a tápszert.

2013. jan. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor az is jó, ha lehűtöm egész napra a vizet? Erre én is gondoltam, csak sokan mondták, hogy a vizet se nagyon kéne mikrózni.
2013. jan. 10. 13:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Teljesen jó. Én is úgy csinálom, hogy egy napra előre forralok vizet, mikor eszik bele a mikróba, tápszer, összerázom és már ehet is. Kb. 1,5 perc az egész.
2013. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod mikrózni a vizet, akkor reggel vidék trónon vízforralóban forrást vizet, mikor kell a langyos víz, 10 másodpercre bekapcsolod a vízforralót, hogy langyos időn a víz, és mérheted is ki a vizet...
2013. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!