Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csak akkor jár Gyed, ha 8...

Csak akkor jár Gyed, ha 8 órás bejelentett munkám van/volt? Részmunkaidőre nem?

Figyelt kérdés

Próbáltam neten utánanézni, de csak annyit találtam, h 356 biztosított napnak kell lennie. Ez csak 8 órás bejelentett munkaviszonyra vonatkozik?


Én levelezős egyetemi hallgató vagyok, de dolgozok mellette úgy kb 1 éve ezen a munkahelyen. Részmunkaidős állás, de megbízásos szerződésem van, mert nem minden nap ugyan annyi órát kell dolgozni (van, hogy 4-et, van, hogy 2-t, nagyon változó, én osztom be) Az átlagos nettó jövedelmem 50.000 Ft.


Ilyen esetben számíthatok Gyedre? Vagy, ha szülés után nem hagyom abba ezt a munkát, akkor elvehetik tőlem a Gyest? Mert ha nem, akkor szerintem mindenképp így járnék jobban.


Köszönöm a segítséget!!



2013. febr. 5. 10:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*365 nap
2013. febr. 5. 10:20
 2/15 anonim ***** válasza:

A gyed szempontjából 1 nap az egy nap, akkor is, ha 4 órában dolgozol, akkor is, ha 8.


De csak a biztosításban töltött napok számítanak bele.


De csak akkor vagy biztosított a megbízási szerződé alapján, ha az ebből származó jövedelmed eléri a minimálbér 30%-át.

2013. febr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

számít a részmunkaidő is, de lehet több erre a gyes mint a gyed, bár nem számoltam most ki, kb egy összeg lehet :S


a baba első évében nem dolgozhatsz gyes mellett sem, 1-3 éves koráig napig max 6 órában dolgozhatsz gyes mellett :)

2013. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Manawydan válasza:
0%

A GYES-t nem vehetik el, az alanyi jogon minden kismamának jár. Itt az a kérdés, hogy megvan-e a 365 nap biztosítotti jogviszonyod. Ha megvan 1 évig jár a GYED.

De az első 6 hónapban T-GYÁS van, ha biztosítottnak minősülsz. Amellett egyáltalán nem lehet dolgozni. GYED mellett lehet dolgozni, de feltételekkel.

2013. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hm.. hát, akkor nem is tudom mit tegyek.. :/
2013. febr. 5. 10:47
 6/15 A kérdező kommentje:
Szóval gyes mellett dolgozhatok? Mert megmondom őszintén kb 30 órát dolgozok egy hónapban, amit el tudnék úgy osztani, h minden hétköznap 1-1 órát.. addig akár anyum is vigyázhatna a babókára, vagy vihetném is magammal. Nagyon rugalmas munka, sajnálnám feladni.
2013. febr. 5. 10:49
 7/15 A kérdező kommentje:
És ahhoz képest, h részmunkaidős, jól fizet..
2013. febr. 5. 10:50
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

4. válaszoló, ne haragudj, de honnan szeded ezeket a butaságokat? GYED mellett egyáltalán nem lehet dolgozni, GYES mellett pedig a gyerek betöltött 1 éves korától.

konkrétan leírja a jogszabály, olvass utána ha már segíteni akarsz, mert nem valós dolgokat írtál le

2013. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


itt van pl egy a jogszabály módosításáról cikk.

2013. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző 2 éven belül kell meglennie a 365 biztosított napnak. Mivel megbízásos szerződésed van, azt jelenti, hogy biztosítottá válsz, ha 30 napra vetített járulékköteles kereseted eléri, vagy meghaladja a minimálbér 30%-át. Így igen, tudsz gyedet igényelni.

Tgyáshoz 180 biztosított napnak kell meglennie.

Ha megszültél, a baba 1 éves koráig semmilyen munkát nem végezhetsz. Gyed alatt szintén nem lehet dolgozni.

A baba 1 éves kora után heti 30 órában lehet dolgozni.

2013. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!