Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes alatt visszatérnék...

Gyes alatt visszatérnék dolgozni, de a munkáltatóm azt mondja nem áll módjában visszavenni, de fel sem akar mondani. Nem köteles visszavenni?

Figyelt kérdés

10 évet dolgoztam a cégnél mielőtt szülni mentem. Úgy tudtam, hogy köteles visszavenni és ha nem tud, vagy nem akar foglalkoztatni akkor felmondhat nekem. Ekkor végkielégítés, szabadságok kifizetése és munkanélküli segély jár nekem. Rosszul tudtam, vagy át akarnak vágni?

Az a gondom hogy azt sem mondták hogy felmondanak meg azt sem hogy visszavesznek, hanem csak nem fogadja el a kérésemet, ergó : maradjak otthon gyesen.



2013. febr. 8. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jól tudod, viszont a visszatérési szándékodat időben kell, és lehetőleg írásban célszerű jelezned.


Mt alapján: 133§ (2): "A fizetés nélküli szabadság a munkavállaló által megjelölt időpontban, de legkorábban a szabadság megszüntetésére irányuló jognyilatkozat közlésétől számított harmincadik napon szűnik meg."


És igen, ezt követően a felmondási védelem megszűnik, azaz felmondhat neked ha nem tud tovább foglalkoztatni ( vagy te nem fogadod el az általa felajánlott munkakört), illetve aláírhattok közös megegyezést ( ez utóbbira nagyon kell ügyelni, hogy ne legyen hátrányosabb - különösen anyagilag- mint egy munkáltatói felmondás).


Ajánlok egy nagyon jó oldalt, ahol szakértőtől kaphatsz érdemi tanácsot:

[link]

2013. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Írásban jeleztem, kivárták a 30 napot és most reagáltak pár napja.egyértelműen az időt húzzák. A kérelemben február 12.-ét jelöltem meg a visszatérés dátumának. Elvileg akkortól megszünt a fizetetlen szabadságo? Mégegyszer örök hála neked, a blog nagyon hasznos!!! :)
2013. febr. 10. 01:40
 3/6 anonim ***** válasza:

A visszajelzésben mit írtak neked?


Én 3-szor írtam nekik ( legelőször 2 hónappal előtte ) mire válaszoltak, és nekem beleírták hogy mikortól szüntetik meg. Ez a dátum természetesen megegyezett azzal amit én szerettem volna.


Ha te 02.12-ét írtad a leveledbe ( és persze időben jelezted a visszatérési szándékodat) akkor kötelesek attól a dátumtól visszavenni.


Nem tudom, mik a terveitek, de jó ha tudod hogy ha fizetés nélküli szabadság alatt ( GYED/GYES alatt) újra várandós leszel és ezt bejelented, újra védett leszel.


Ha tehát kistesó tervben van és esélyes hogy fel akarnak neked mondani, akkor jobb ha a terhességig maradsz fizetés nélküli szabin ( GYES-en).


És hát szívesen:)

2013. febr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Leírom mi lett a vége a dolognak:

Sokat leveleztünk még a munkáltatómmal ők huzák az időt, én kötöttem az ebet a karóhoz de mindig valamivel leráztak. Tudtam hogy igazam van és jól csináltam mindent ezért megkerestem egy ügyvédet aki mellesleg egy ismerősöm volt. Ő egy hivatalos levélben megketeste a cégemet ugyan azzal a "követeléssel " amivel én hogy vegyenek vissza részmunkaidőben.

3 nappal a levél feladása után kaptam a tértivevényes Levelet a szerződésmódosítással hogy 4 órában visszavesznek, kiadják a szabimat...stb. Ugy megörültem hogy visszavesznek! Megkérdeztem az ügyvédet hogy aláírhatom e. Azt mondta igen és már küldtem is nekik vissza a szerződésmódosításokat.

Mint utólag kiderült jobban jártam volna ha a szerződés aláirása előtt kérem a szabadságaim kivételét mert az egyébként 8 órás munkaviszonyból származó szabadságaimat 8 órás bér helyett igy már csak 4 órás bérben fizették ki. Mert akkor már az a szerzödés volt életben.Tehát a felét elbuktam... Kb 80 000 ft ot. ERRE NAGYON ODA KELL FIGYELNI!

2014. febr. 13. 14:49
 5/6 A kérdező kommentje:

Amit még elrontottam: hátha valakinek segitek ezzel...

A MÀK-nál azt mondták a szabadságaim letöltése idejére le kell mondanom a gyest mert azt 8 órában fizetik ki! Becsületesen lemondtam azután amikor megkaptam a fizetésemet ami csak 4 órás volt ( ezzel akkor szembesültem) akkor már gyest sem kaptam.... Nagy huzavona árán 3 hónap mulva megkaptam azt a gyest... :(

Azután a történet vége az lett hogy a c

2014. febr. 13. 16:02
 6/6 A kérdező kommentje:

...szóval az lett a vége, hogy 1,5 hónap mulva az egész telephelyünket megszüntették és mindenkinek felmondtak... Megkaptam a végkielégítésemet a 10 ledolgozott év után .

Az egyik szemem sirt a másik nevetett...

2014. febr. 13. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!