3 honapos terhes vagyok, munkanelkuli, ugy tudom, a szules napjan biztositott jogviszonyban kell lennem ahhoz, hogy minden tamogatast-TGYAS, GYED-megkapjak. Ha en fizetem magam utan a TB-t, akkor az biztositott jogviszonyt eredmenyez?

Figyelt kérdés
Eddigi munkaviszonyaim-2005 novembertol 2008 augusztusaig es 2009 januartol 2013 januarig.

2013. febr. 14. 10:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod!
2013. febr. 21. 09:16
 12/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok, azota sikerult elhelyezkednem, igy ha minden jol megy, es a probaidomet is meghosszabbitjak, akkor jarni fog a TYGAS es a GYED is. Viszont azt mondtak nekem, hogy mivel kb. 2 honapot voltam munkanelkuli - nem voltam regisztralva a munkaugyiben - igy az eddigi munkaviszonyaim ugymond lenullazodtak, es csak a minimalber utan szamoljak a TGYAS-t es a GYED-et. Ez valoban igy lenne??
2013. márc. 12. 18:59
 13/18 anonim ***** válasza:
Igen így, mert a megszakítást megelőző jövedelmek nem számítanak bele az ellátások alapjába. De ha lesz 180 bérezett napod, amelyeken többet kapsz, mint a minimálbér, akkor az a jövedelem lesz az alapja.
2013. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod es a segitseged!
2013. márc. 15. 10:28
 15/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok, lenne meg egy kerdesem a GYED-del kapcsolatosan. Most olvasom, hogy a GYED annak jar, akinek megvolt a szulest megelozo ket even belul a 365 nap biztositott napja. Mivel en kb. 2 honapig voltam munkanelkuli, ezalatt nem regisztraltattam magam a munkaugyi kozpontban, tehat nem lesz meg a 365 nap folyamatos munkaviszony, igy is jar GYED? Ha a mostani munkahelyemen viszont sikerul ledolgozni a 180 napot, akkor mi utan szamoljak? A minimalber, vagy a jelenlegi fizetesem utan? Koszonom elore is a valaszt!!
2013. ápr. 3. 19:24
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem kell folyamatosnak lennie, ebből a szempontból mindegy az a két hónap. Ha itt dolgozol 180 napot, akkor a 180 napra kapott béred alapján állapítják meg az ellátásokat.
2013. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Ha en fizetem magam utan a TB-t, akkor az biztositott jogviszonyt eredmenyez?

"


Igen.

De ha regisztrált álláskereső vagy, akkor is biztosított vagy, járd ki csak.

2013. jún. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez nem igaz. Nem biztosított. Csak jogosult az egészségbiztosítás természetbeni ellátásait ingyenesen igénybe venni.

HA regisztrált álláskereső, akkor sem biztosított. Ha álláskeresési támogatásban részesül, na akkor biztosított. Az általad vázolt két eset egyike sem eredményez biztosítottságot, összekevered a dolgokat. A biztosított az, aki az egészségbiztosítás pénzbeni ellátásaira jogosult. Még az sem biztosított, akinek az Önkormányzat fizeti a TB-jét. Csak jogosult a természetbeni ellátásra.

2013. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!