Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 év gyed után lettem terhes...

2 év gyed után lettem terhes gyes alatt, és gyes alatt is fogok megszülni, csak gyes fog járni a második gyerekre?

Figyelt kérdés
Volt valaki ilyen helyzetben?
2012. szept. 26. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el táppénzre, így újra kapod majd a tgyást és a gyedet (ha megvan még a munkahelyed).
2012. szept. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha él a munkaviszonyod, akkor táppénz nélkül is jogosult vagy újra a tgyásra, és a gyedre.

Az, hogy táppénzről, vagy gyesről szülsz, az ellátások alapjánál számít, nem a jogosultságnál.


Ha a béred a minimálbérnél több volt, akkor viszont érdemes táppénzre menni (amúgy is érdemes, mert a táppénzed valószínű több, mint a gyes). Csak ha táppénzre mégy, akkor először jelentsd be a munkáltatónak, hogy jön az új baba, csak utána menj táppénzre.

2012. szept. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez egy kis cég volt, és megszűnt időközben.:( tehát táppénzre nem tudok menni.
2012. szept. 26. 11:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor viszonyt nem jár csak a GYES,és majd 2 gyerekre a családi pótlék.
2012. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak a gyes fog járni.
2012. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mikor szűnt meg? Még a tgyás járhat akár, ha jogosult vagy álláskeresési támogatásra.
2012. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nem rossz ötlet. Szülés ellőtt ha elmennél munkanélkülire akkor elvileg kaphatnál. Viszont a munkanélküli csak 3 hónapig jár, így figyelj az időzítésre. Bár nem tudom így lelehet-e mondani a gyes-t az első után és munkanélkülire menni.
2012. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Járna álláskeresési igen. De nem tudom hogy ez így lehet e hogy most gyesen vagyok aztán az utolsó 2-3 hónapra meg bejelentkezek NAGY POCAKKAL álláskeresésire??
2012. szept. 26. 13:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze. A nagy pocak senkit nem izgat.

Igy a tgyás biztosan jár majd. De írd már le, hogy mikor szűnt meg a munkaviszonyod, mert úgy könnyebb lenne megmondani, járhat-e a gyed.

2012. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Júliusban volt 2 éves a gyerekem, azóta vagyok gyesen aug.végén lettem terhes máj végére vagyok kiírva amikor még gyesen leszek. A cég már idén júniusban megszűnt.
2012. szept. 26. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!