Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valahol olvastam, hogy bármely...

Valahol olvastam, hogy bármely rendszeresen folyósított állami juttatás mellett nem jár Gyed/Gyes. Ez érvényes az ösztöndíjakra is? Vagy Gyed/Gyes mellett is kaphatok egyetemi szociális/tanulmányi ösztöndíjat?

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 11:55
 1/4 zabmester ***** válasza:
100%

Nem, dehogy is :) Akkor ennyi erővel a családi pótlék sem mehetne egyszerre a gyed-del/gyes-sel.

Tulajdonképpen annyi, hogy amíg valaki gyed-en van, addig nem lehet egyszerre gyes-en is (vagy fordítva), nem kaphat ezzel együtt ilyen-olyan rendszeresen folyósított segélyt, stb.

Az ösztöndíj egészen más, legyen szó akár tanulmányiról, akár szociálisról. Amúgy én is kaptam, elsőévesen még gyes-en voltam, és így is járt a szoc. ösztöndíj. Annak a megítélése annyiban függhet össze a gyes-sel, hogy esetleg azzal együtt az egy főre eső jövedelem túl magas lesz (bár ezt őszintén szólva kétlem), de amúgy is, aki családfenntartó, annál automatikus a 20%-os kategória, tehát az elért pontok nem is számítanak, így is úgy is megkapja a legmagasabb összegű szoc. ösztöndíjat.

A tanulmányi ösztöndíjnak meg végképp semmi köze ehhez a sztorihoz :)

2013. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Akkor gondolom a Gyedre is ugyanez érvényes.?
2013. márc. 1. 13:08
 3/4 zabmester ***** válasza:
100%
Megesküdni nem mernék rá, mert amíg gyed-en voltam, nem jártam egyetemre, de ez tudtommal nem minősül kereső tevékenységnek, úgyhogy elvileg ez sem kavarhat bele.
2013. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, majd akkor még utána kérdezek. Köszi!
2013. márc. 1. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!