TGYÁS, GYED, GYES-akkor hogyis van ez?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,mert már teljesen össze vagyok zavarodva,h :Párommal szeretnénk kisbabát,2012 augusztusa óta van fix munkahelyem,Biztosítva egész évben voltam, nyáron két hónapot dolgoztam másutt, áprilisig pedig még kaptam a munkanélkülit (kb 20000-et) .Most 109000-el vagyok bejelentve. Meddig kéne dolgoznom itt,h már a TGYÁS-is megigényelhessem ill. meddig kéne itt dolgoznom,h a GYED-EM IS "jó" legyen?

2013. márc. 5. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Most lehet hogy le leszek pontozva de sztem a legjobb hogy bemész az összes papíroddal a TBhez és ott tutit fognak mondani. Itt sztem nem kapsz egyforma válaszokat :)
2013. márc. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:) jogos egyébként,de ha már kicsit közelit kapok azis valami :)

sajna nincs ugy szabadnapom,h jó legyen...

2013. márc. 5. 11:31
 3/5 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző 2 évben kell meglennie 365 biztosított napnak, ami lehet megszakítással is, vagyis nem kell folyamatosnak lennie.

Ha most teherbe esnél, ebben a hónapban, akkor már járna tgyás és gyed is, persze a munkaviszonynak fent kell állnia. A gyedet a szülést megelőző év napi bruttó átlagbéréből számolják. Tehát, ha jövőre szülnél meg, akkor a 2012-es napi bruttó átlagbérnek veszik a 70%-át, amibe beletartozik a túlóra és a prémium is!

Itt ha még az idén szülsz, vagy jövőre, akkor is megjár már a tgyás és gyed, hiszen augusztusban meglesz a szükséges 365 biztosított nap.

2013. márc. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

szóval ha jövőre szülnék,akkor a 2012-es évet nézik? Nem a 2013ast? És az elmúlt évet januártól decemberig nézik?vagy pl májustól-májusig?

mert ha jan-dec.-t nézik akkor elég minimális összeg kerekedne ki :(

de köszönöm a választ :)

2013. márc. 5. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Májustól májusig nem nézhetik, mert akkor az már ugye a 2013-as év lenne!

Jan-decemberig nézik és igen, a 2012-es éved!

2013. márc. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!