Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hozzáértő segítsen légyíszves!...

Hozzáértő segítsen légyíszves! Részmunkaidőre-GYED?

Figyelt kérdés

2009 óta folyamatosan van biztosítási jogviszonyom. Azonban 2 éve mindössze heti 10 órára vagyok bejelentve. Ez pillanatnyilag havi br. 38 620 Ft (netto 25 296Ft). Most kirúgna a főnököm, de gondoltam beszélek vele, ha szükséges, inkább fizetem pár hónapig a járulékaimat csak tartson meg. De ez az én hivatalos jövedelmem olyan kevés, hogy , lehet jobban is járok, ha nem GYED-et, ahenm egyből GYES-t kapok?


Szal aki ért hozzá az írja meg nekek légyszí mi lenne a célszerűbb..


Köszönöm!



2013. ápr. 25. 06:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól gondolod, a fizud 70%-a lenne a GYED, ami kevesebb mint a GYES, szóval nem éri meg gyedre menned, hanem egyből gyesre szülés után!!!
2013. ápr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jól gondolod,a gyed kevesebb lenne mint a gyes.
2013. ápr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oks, nagyon köszönöm :)

Akkor nem feszengek rajta :)

2013. ápr. 25. 08:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, én is ebben a helyzetben vagyok..

2 éve van jogviszonyom és 4 órába voltam bejelentve, ami ugye alapjáraton nem lenne gond, mert a jogviszony folyamatos, és erre is jár a Gyed, csak ugye minimálbérrel voltam bejelentve, ami kb. úgy jönne ki, hogy a kézhez kapott 25 ezres gyes, helyett kapnék kézhez 23 ezret gyedet, ami azt jelenti, hogy jobban járok a gyessel...

Persze, ha 100 ezerrel lettünk volna 4 órában bejelentve akkor nem lenne gond, mert megkapnánk normálisan a pénzünket, mint aki 8 órában volt bejelentve 100 ezerrel..


Sajnos ez biztos hogy így van...


26 hkm

2013. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!