Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélküliből mennék tgyásra...

Merrrr kérdése:

Munkanélküliből mennék tgyásra és gyedre mennyi pénzre számíthatok?

Figyelt kérdés
Eddíg passzív gyeden voltam az első kisfiammal de azt javasolták hogy mondjam vissza és menjek el munkanélkülire mert most születik a második baba május 27-én a szülés előtt 2 héttel elmentem munkanélkülire ahol bruttó 75.000 Ft kapok.A kérdésem csak az hogy ezek után mennyi tgyásra és gyedre számíthatok?

2013. máj. 14. 15:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hű, látom van itt kis kavarás:)


Kérdező, egész pontosan mikor szűnt meg a munkaviszonyod?


A jelenlegi állás alapján a tgyás járni fog, mert a tgyáshoz szükséges 365 napba beleszámít a munkaviszony megszűnése után tgyáson, gyeden töltött nap is. Viszont a gyedhez nem, ezért kellene tudni, pontosan mikor szűnt meg a munkaviszony.


HA 2012. május előtt már megszűnt, akkor gyedet nem fogsz kapni.


Javasolta valaki a méltányossági gyedet - na azt te nem tudod igényelni, mert az akkor igényelhető, ha van jogviszony, de nincs elég nap. Mivel nincs munkaviszonyod, így te nem kérheted.


A tgyás alapja az a jövedelem lesz, ami alapján az álláskeresési támogatásodat megállapították.

2013. máj. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11-es! A munkaviszonya 2011. szeptember 30-án szűnt meg neki hivatalosan, de ekkor már tgyáson volt, ami 2012-febr. 12-én szűnt meg, utána pedig sajnos ugye passzív gyeden volt, ami sajna nem számít bele a biztosítási időbe.

Azért írtam neki, ha össze tud szedni a passzív gyed előtt 365 biztosított napot, akkor járni fog neki a tgyás és gyed. Tgyás se biztos, hogy jár neki, mert a munkaviszony 2011 szeptember végén már megszűnt!

2013. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Írj az kmrep@oep.hu-ra és ott megadják a pontos választ! Elég kacifántos az ügy, de biztosat ők tudnak mondani. Nekem nagyon sokat segítettek, add meg nekik a telefonszámodat, mert engem vissza hívtak - így tudtam még kérdezni, ha nem volt valami világos.
2013. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

76% de tgyás BIZTOSAN jár neki, lévén, hogy mindkét feltételt teljesíti: megvan a szükséges 365 napja és megvan a biztosítottsága is!


Mint írtam, a tgyáshoz szükséges 365 napba BELESZÁMÍT a munkaviszony megszűnését követően tgyáson, gyeden töltött napok száma, így a 365 nap kipipálva, és az álláskeresési támogatás folyósítása alatt biztosítottnak minősül így az is kipipálva.


Kérdező, ha 2011. szeptemberében szűnt meg a munkaviszony, akkor sajnos biztosan nem jár a gyed, mert nem lesz meg a szükséges 365 napod. De a tgyás mindenképpen járni fog, ha az álláskeresési támogatás alatt szülsz (vagy a megszűnését követő 42 napon belül). Az is több, mint a semmi.

2013. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk én azt nem tudtam, hogy a passzív gyeden töltött idő beleszámít a biztosítási napokba, a tgyás igénylésnél.

Én azért ajánlottam neki, hogy esetleg az OEP-nél érdeklődjön jár-e neki gyed esetleg, ugye újból össze kell hozzá szednie a 365 biztosított napot. Magyarul, ha május 27-én megszül, akkor 2011. május 27-2013. május 27. között kell meglennie a 365 biztosított napnak? De a passzív gyed ideje itt tuti nem számít már bele sajna. Szerintem sem kivitelezhető a gyed igénylése, nem jön majd össze a napok száma. Így a tgyás lejárta után gyesre lesz jogosult a Kérdező.

2013. máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Igen, a tgyás után gyest fog csak kapni. NÉzd itt van leírva, mi számít bele a 365 napba tgyásnál és gyednél:


A terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani

a)316 a biztosítás megszűnését követő baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj folyósításának az idejét,

b) közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideje folytatott tanulmányok idejéből 180 napot,

c)317 a rehabilitációs járadék, rehabilitációs ellátás folyósításának idejét.


és


A gyermekgondozási díjra történő jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani

a)330 a biztosítás megszűnését követő baleseti táppénz idejét,

b) a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmány idejéből 180 napot,

c)331 a rehabilitációs járadék, rehabilitációs ellátás folyósításának idejét.

2013. máj. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nos. Akkor leírom azt a részét amit tudok biztosra, mert nálam is igy volt. Én is munkanélküliről szültem, most járt le a tgyásom, megigényeltem a gyedet, azt várom, hogy megjöjjön a napokban. Szóval. A munkanélküli ellátás beleszámit a biztositott időbe, sőt, ha a szülés elött 28 nappal igényeled, akkor jársz a legjobban. A lényeg, hogy amikor igényeled tegyük fel május 1-én, aznap még munkanélküli ellátáson kell lenned. De te már mindjárt szülsz, érdemes lenne a tgyást mostantól kérni, ha megvan a szülés elötti 2 évben a 365 nap biztositott időd, mert akkor addig is nem a munkanélküli ellátásod napjai fogynak, abból tartogatnod kellene tgyás lejárta utánra. VIDZONT A passziv GYED nem jelent biztositott időt, azért passziv, mert nincs mögötte munkaviszony. Ha nincs meg 2011. 05.27-től a 365 napod, amibe a passziv gyed nem számit bele, akkor gyed nem fog járni. De a tgyáshoz is az kell, hogy legyen 365 napod.
2013. máj. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, valóban kell a tgyáshoz is a 365 nap, de ha elolvasod a hozzászólást a tiéd előtt, akkor látod, hogy ebbe a 365 napba beleszámít a passzív gyed ideje. CSak a gyedhez szükségesbe nem.
2013. máj. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!