Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire lehet így jogosult, ha...

Mire lehet így jogosult, ha most teherbe esik? Szerintem semmi! Vélemény?

Figyelt kérdés

A munkahely 2011. december 5.-én megszűnt.

Nincs munkanélküliként regisztrálva, mivel nem járt semmi. (Mert régebbi munkanélküliség alatt regisztrált, ahol elfogyott a járandóság.)

Nem fizette maga után azóta TB-t, mert nem volt miből.


Ha most teherbe esik, jár- é neki valami?


Szerintem semmi. Vélemény?



2013. máj. 15. 01:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Járni jár a családi pótlék és alanyi jogon a gyes. Más nem nagyon.
2013. máj. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Max gyes meg családi, meg egy komoly büni mert nem fizette a járulékot
2013. máj. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elég buta, ha 2011 decembere óta nem volt regisztrálva.... Igenyelhetne volna az FHTt, bekerülhetett volna közmunka programba. El kellene gondolkodni rajta, hogy mennyi értelme van gyereket vállalni a semmire....
2013. máj. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Konkrétan semmi. Nincs mire, az a baj, hiszen nem is dolgozott mostanában. 365 nap kellene az elmúlt 2 évben a gyedhez.

Kaphat gyermekgondozási segélyt, 25.000 Ft, meg 12.000 családit.

2013. máj. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

FHT: A foglalkoztatást helyettesítő támogatás valé jogosultságot évente felül kell vizsgálni. A folyósítás egy éve alatt a juttatásra jogosult személynek legalább 30 munkanap munkaviszonyt – beleértve az egyszerűsített foglalkoztatást, közfoglalkoztatást, közérdekű önkéntes munkatevékenységet – kell igazolni.


Mivel nem vették fel sehova így nem tudott volna igazolni semmit.


A közfoglalkoztatás - nem kapott munkát, ahol az illetékes önkormányzatnál. Ahol kapott volna a lakhelyétől 200km-re lett volna, ami nonszensz, mert nem jött volna ki a szállás rezsivel, az utazás, és a étkezés.

2013. máj. 15. 11:02
 6/9 A kérdező kommentje:

Az illető 35 éves, első terhesség, és nagyon fél, hogyha elveteti a magzatát, soha nem lesz képes teherbe esni, mert a anyukájával ez történt a második gyereknél, szintén 30 felett


Nem hivatalosan volt munkája, de az csak arra volt elég, hogy rezsit fizesse, meg az ételt.


Nem élősködni akar, csak szeretné tudni, hogy mik az esélyek, és juttatások, eszerint dönt.

2013. máj. 15. 11:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak a gyes (25 ezer) és családi (12 ezer). A TB-t kellene maga után fizetni, a NAV-hoz kell bemenni, havi 6600 Ft a TB, ha jól tudom. Terhesként ingyen is ellátják, nem kell fizetni a kötelező vizsgálatokért, de a NAV később behathatja.

A baba apukája dolgozik? Mert akkor talán meg tudná tartani a babát! Segítene?

2013. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még annyi, ha eljár rendesen terhesgondozásra, meg lesz a 4 orvosi pecsétje a terhes kiskönyvben, akkor jár egyszeri anyasági támogatás, kb. 64 ezer forint.

Ha a baba megvan, akkor tud az önkormányzatnál gyermekvédelmi segélyt igényelni, úgy tudom az évente kétszer jár, kb. 6 ezer forint Erzsébet utalvány.

2013. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért az anyuka számolgasson egy kicsit mielőtt döntene.

Számolja ki hogy mennyi az az összeg ami fix. Az ő esetében a családi pótlék és a gyes a fix. A többi az nem. Kapható, de nem kötelező. Vagy van vagy nincs. Már leírták. 25.000 + 12.000 forint. Vagyis 37.000 forint 1 hónapra ami fixen járna.

Tegyük fel hogy a gyerek apja lelép, de fizet gyerektartást. Ha csak a legalacsonyabb összeggel is számolunk az most jelenleg 16.700 forint ( ez a minimálbérből levont 20%-a kb) Legyen 17.000 forint.54.000 forint ami lehet havi fix összeg.

Ennyiből kéne az anyukának rezsit fizetni, kaját fizetni, a picinek pelenkát, ruhát, egyéb baba dolgokat. Én már régen szültem, így fogalmam sincs ma mennyi be kerül egy pelenka, vagy babapopsi törlő kendő. De azt tudom hogy 20 évvel ezelőtt is jócskán lelapította az ember pénztárcáját. Feltételezem , hogy ma sem olcsó egy kis baba ellátása. Valamiért úgy gondolom hogy sem az 54.000 forint vagy ha az apuka nem fizet gyerektartást akkor sem a 37.000 forint nem elég egy gyermek normális körülmények közötti felneveléséhez.

El kéne gondolkodnia hogy mi a fájdalmasabb.

1. Nem tartani meg a babát, de a rizikó ott lesz hogy lehet nem lehet több gyermeke

2. Megszülni, de minden este sírva lefeküdni, mert tudja az anya hogy a gyermeke nagyon sok mindent nem fog megkapni, talán lesznek olyan napok amikor ennivaló sem lesz.. Már az elején tudni, hogy ahogy nő a gyermek, egyre többször fogja hallani azt hogy "nem kapod meg, nincs rá pénz)

2013. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!