Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire vagyok jogosult itthonról...

Mire vagyok jogosult itthonról, ha kimegyek a férjem után a gyerekkel Londonba? Honnan kapok majd gyest, amig otthon vagyok a gyerekkel

Figyelt kérdés
A férjem kint dolgozik és én terhes vagyok.Ha megszületik a baba én ki szeretnék menni utána a kisbabával.
2013. máj. 14. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:

nem nagyon vagyok otthon az angol szabályokban, de a barátnőm aki kint él már régóta, ott dolgozik olyan 6 éve, ő 9 hétig kapott pénzt és mehetett vissza dolgozni...

szerintem ha munkád se volt kint akkor nem kapsz ott semmit, itthonról meg azért nem jár majd semmi mert nem itt élsz

2013. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hú, lehet hülye kérdés lesz és bocs, hogy off. Honnan tudják, hogy a kérdező kint él? Miért ne kapná továbbra is a mo-i juttatásokat a számlájára? Végül is ez is lenne az unio lényege, hogy nem kell 3 hónap után a nagykövetségre menni.
2013. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

előző, mert van rá törvény, hogy be kell jelenteni, ha meg gyereket is kiviszed akkor a gyámhatóságtól kell engedélyt kérni!

tehát elég hamar kiderül, hogy ha kiköltözik valaki ;)



itt egy oldal, elég jól össze van szedve:


[link]

2013. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as, rosszul tudod. Mi is költözünk vissza Londonba. Voltunk a gyámhatóságnál, ahol azt mondták, hogy csak akkor kell engedély a babának, ha végleg kitelepülünk. Mivel "csak" dolgozni megyünk, így tőlük nem kell semmi.


Kedves kérdező, a férjed tud igényelni child tax creditet, ha kevés a jövedelmetek, akkor child benefitet is kérhettek. Jobban jártok ezekkel, mintha itthonról kapnád a gyest. Ha lakást béreltek, még housing benefitre is jogosultak lehettek. (Bár úgy tudom ehhez már 2 éve kint kell élnetek.) Sok szerencsét az új élethez és a babához!

2013. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

OFF

Csak a vegleges kikoltozest kell jelenteni marcius 1tol.

Child Benefit(csaladi)automata jar.20font hetente. Az itteni gyeshez dolgozni kell es egyebkent is csak 39het fizetett az 52bol.

A child tax credit,igen az a jovedelemfuggo,mindig az elozo evit keri.

Csak a tisztan latas vegett.


ON


Mivel itt nem fogsz gyes-t kapni gondolom kaphatod a magyart. Mar miert be?Csaladihoz szerintem ott kell eljetek,ott lenne tankoteles,stb.

2013. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem,nagyon szépen köszönöm az eddigi információkat....ha még van valakinek egyéb tapasztalata szivesen várom :)
2013. máj. 14. 14:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. 5.vagyok nem sokkal utannad irtak ki hasonlo kerdest ott azt valaszoljak nem kaphatsz gyest magyarorszagrol. Keress ra ,par oraval a tied utan irtak ki.
2013. máj. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!