Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most olvasgattam a családi...

Most olvasgattam a családi adókedvezményről, de elég száraz nekem a jogi szöveg, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Gyakorlatiasan hétköznapi szavakkal:

Hol és hogyan kell igényelni?

Mit jelent ez a gyakorlatban a munkahelyen?

A havi fizu több lesz?

Ma vagyok 92 napos terhes, milyen igazolás kell erről?

Köszönöm a segítséget és türelmet, ha valaki válaszol! :)


2013. máj. 18. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Már igényelheted, a nőgyógyászodtól kell kérni egy igazolást, hogy a várandósságod 91. napján túl vagy. A munkahelyen megkérdezed a HR-t vagy munkaügyet, hogy milyen nyomtatványt töltsél ki erről. A pároddal/férjeddel is ki kell töltetni, ő és a munkahelye is nyilatkozik a papíron, hogy nem ő, hanem te veszed igénybe. A gyakorlatban azt jelenti, hogy ha megvan a törvényben meghatározott minimum összeg (amennyit keresel), aminél igénybe lehet venni a családi adókedvezményt, akkor 10e Ft-tal több lesz a fizetésed (nettó). Azt, hogy kéred a családi adókedvezményt, minden évben év elején újra nyilatkoznod kell a nyomtatványon, a munkahelyen kell leadni.
2013. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged! :))))
2013. máj. 18. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!