Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvileg már csak jövő hónapra...

Elvileg már csak jövő hónapra jár már nekem táppénz. Megpróbálom méltányossági alapon megigényelni, de ha nem fogadják el, így már felmondhatnak nekem?

Figyelt kérdés
Vagy lehetek úgy táppénzen, hogy ténylegesen nem kapok pénzt?Érdekében állna a munkáltatónak, hogy felmondjon?Nagyon nem lenne mindegy, mert ha nem küldenének el, úgy néz ki, hogy Tgyás-ra és Gyedre is jogosult lennék.Meg lehet az ilyesmit beszélni a munkáltatóval, mert ezeket ugye nem a munkahely fizeti?
2012. júl. 25. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért csak jövő hónapig lehetsz táppénzen? Mióta dolgozol ott! Mennyi van mèg a szülésig?

Egyébként terhesen nem rúghat ki, akkor sem, ha nem vagy táppénzen!

2012. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehetsz úgy táppénzen, hogy ténylegesen nem kapsz pénzt, ez a védelmedet nem érinti. A munkáltatónak mindegy, hogy érdekében áll-e, nem rúghat ki.

Mióta dolgozol itt? Mikor szülsz?


Első válaszoló: ha valakinek nincsen egy év megszakítás nélküli munkaviszonya, akkor táppénz csak annyi ideig jár neki, amennyit biztosításban töltött.

2012. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Január eleje óta dolgozik itt és április végén jöttem táppénzre, ez ugye 4 hónap és akkor így augusztusig jár.De nagyon nem szeretném, hogy megszakadjon, mert a tavalyi 3 hónap munkaviszonyommal(azért csak ennyi,mert előtte még tanultam) a Tgyásra,Gyedre is jogosult lehetnék.A munkáltatóval beszéljek erről vagy inkább az OEP-nél érdeklődjek?
2012. júl. 26. 07:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt az a gondd,a vissza mész dolgozni, még ha nem is ad fizetést, de állományban vagy, hogy meglegyen a gyedhez a biztosított jogviszonyod, és a 180 napod, annak ellenére hogy mondjuk nem rúg ki a főnök, de fizet nem ad, és nem kell dolgoznod, a járulékokat fizetnie kell utánnad, ami majdnem annyi mint a fizud amit kézhez kapsz.

Mikor szülsz? Mert szülés előtt 1 hónappal már el lehet menni tgyás -ra.

Az oeptől kérdezd meg, mik a lehetőségek, mert lehet terhesen lehet tovább betegen maradni, méltányosság nélkül is!

2012. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy kell utána fizetni, kedves utolsó, te miről beszélsz? Ha táppénzen marad, akkor is állományban van, minden egyes nap beszámít a szükséges 365-be (a 180 már elég régi szabályozás....), és a munkáltatónak NINCSEN fizetési kötelezettsége, ahogy az oepnek sem. Plusz a méltányosság nem azt jelenti, hogy anélkül nem maradhat táppénzen, hanem azt, hogy méltányossági alapon kaphat még tovább táppénzt!

Kérdező, nem biztos, hogy a te esetedre megoldás hamarabb megkezdeni a tgyást, mert nem biztos, hogy addigra meglesz a 365 napod.

2012. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és még egy dolog az utolsónak: ha visszamegy dolgozni, akkor KÖTELES a munkáltató bért adni neki, HISZEN DOLGOZIK! Ez nem úgy működik, hogy a kérdező visszaáll dolgozni, és a munkáltató meg a járulékokat rendezi utána, de bért nem ad... Nem is értem, miről irkálsz, komolyan.
2012. júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ma utána jártam, tényleg le fog járni a táppénzem, sajnos nem fog sem Tgyás, sem Gyed mert az igazolt fizetetlen távollét nem számít be így, nem lesz meg a 365 napom.Terhesség esetén nincs méltányossági táppénz.Így jártam!Mivel a munkáltatónak kötelessége munkát biztosítani, ha visszamegyek táppénzről, megpróbálok valami munkát kiharcolni, mivel ahol eddig dolgoztam, ott sajnos megszűnt a munka időközben(munkaközvetítő cég)
2012. júl. 26. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!