Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ki kaphat gyermekvédelmi...

Ki kaphat gyermekvédelmi támogatást? Csak egyedülálló szülő?

Figyelt kérdés
Hónapok óta erre a kérdésre próbálok választ kapni.2x voltam a hivatalba ott mind a 2x azt mondták,hogy csak egyedülálló szülő kaphat.De fórumokon meg néha találok olyan beszélgetéseket is amiből az derül ki hogy családosoknak is jár.Most akkor hogy is van ez? A férjem (csak templomi esküvő volt)lakcíme nem ide szol,de itt lakik,közösen neveljük a 2 gyerkőcöt.A nagyobbik gyerkőc bölcsibe jár és elég drága az étkeztetési díj ami szeptembertől,ha megy az oviba a duplájára fog nőni.Szűkös a családi kassza mivel a férjemnek nemrég megszünt a munkahelye.Ha lehet olyanok írjanak akik tutira tudják a választ vagy olyanok akik családosok és kapják azt a fajta gyermekvédelmi támogatást aminek megigénylése után nem kell fizetnem a bölcsibe.
2013. máj. 27. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahol az egy főre jutó jövedelem nem éri el az 50.000 ft-ot, nekem így mondták.
2013. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha az egy főre eső jövedelmed 37050 Ft alatt van akkor jogosult vagy rá.

Nem feltétel hogy egyedülálló légy!!!

[link]


19§ -tól

2013. máj. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért ne kaphatna, családos is kaphat ha az összes kereset a határ alatt van.
2013. máj. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is megigényeltem januárban, pedig nem vagyok egyedülálló. Nekem lejárt a gyesem, nem sikerült munkát találnom. A férjemnek van munkája, a lányom ovis, sok a hitelünk, kevés a bevétel, így megkaptam. Egy évig ingyen étkezik a gyerekem az oviban. Te is igényeld meg, ha a nettó bevételetek nem haladja meg a 39900ft-ot, és nincs 850.000ft-nál értékesebb autótok.
2013. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mármint az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 39.900ft-ot.
2013. máj. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A saját új lakás is beszámít a jövedelembe, ha az autó igen?
2013. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyatejért kapott pénz beszámít?
2013. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 daduska2000 ***** válasza:
Mi is családosok vagyunk a férjem nincs bejelentve ő alkalmi munkavállalónak számít,én Gyesen vagyok.De simán megkapjuk minden évben.
2013. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!