Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok. Szüleimmel...

Babát várok. Szüleimmel együtt élek. Hogy bizonyítsam, hogy egyedülálló szülő vagyok? 13700 Ft. -ot kapnak, akik egyedülálló szülők. Babám apjával nem lakom együtt, tehát egyedülálló szülő vagyok, ugye?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Nem kell bizonyítani, csak nyilatkozni kell róla, hogy egyedülálló vagy, majd aláírni, hogy a nyilatkozat megfelel a valóságnak.

2011. okt. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek apukája nem lakik veletek, ha jól értem, és nincs is bejelentve hozzátok. Ez esetben amikor majd töltöd ki a családihoz a nyomtatványt, ott kell beírni hogy egyedülálló vagy. Aláírod. És kész.
2011. okt. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem jönnek ki a házhoz?
2011. okt. 3. 16:18
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

2.vagyok, nem mennek ki. Ha csak nem valami kis faluban élsz, ahol ismer mindenki mindenkit, és kevesen laknak, kevesebb az ügyintézők dolga...ott esetleg kimehetnek. De alapból nem.

De miért félsz attól hogy kimennének? Az apukával nem vagy együtt, a szüleiddel laksz, mindenképp egyedülállónak számítasz.

Ne aggódj, minden rendben lesz. Boldog babavárást! :) Mikor szülsz? Én most teszteltem pozitívat, és van már egy 15 hónapos kislányom.

2011. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem félek! :) Nincs takargatni valóm! :D
2011. okt. 4. 12:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Melyik faluban van Államkincstár ráérő ügyintézőkkel?

Gondolod, kimennek havi ezer forintért bárkihez is és nyomozgatnak, most egyedülálló vagy nem.Olyan adom, akár mindenkinek adhatnám, de így mégis ad valamit, szó ne érje a ház elejét, de nem egy valós segítség.


Nem adnak annyival többet, hogy vizsgálni kelljen valós e az állításod, viszont az a havi ezres mégis plusz pénz, ha úgy nézed évente 12 ezer-egy komolyabb karácsonyi ajándék a gyereknek, úgyhogy igényeld meg.

2011. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

A baba apjával nem laksz együtt vagy nem is vagytok együtt??

Mert ha együtt vagytok és a babát az apja vezetéknevére akarja venni, akkor mivel nem vagytok házasok,apasági nyilatkozatot kell tennie. Ahhoz pedig ha jól tudom( mert mi se vagyunk házasok és kismama vagyok, nekem ezt mondták) közös lakcímre kell jelentkeznetek.Akkor nem jár az egyedülállónak járó 13700ft.

2011. okt. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az apasági nyilatkozatnak semmi köze sincs ahhoz, hogy ki milyen címre van bejelentkezve.
2011. okt. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha az apja nevére veszi a gyermeket, de nem lakunk együtt, akkor az már nem számít egyedülállónak?
2011. okt. 7. 10:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedülálló szülő az, aki saját háztartást vezet a másik szülő nélkül. Hogy a gyerkőcöt az apukája nevére vette-e vagy házasok vagytok esetleg, stb. az mind mindegy, az igényélheti, aki nem él együtt a párjával (vagy úgy nyilatkozik, hogy nem él együtt...).
2011. okt. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!