Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit tudtok? Miben fog megválto...

Mit tudtok? Miben fog megváltozni a Tp, a Tgyás és a Gyed számítás, ha elfogadják az új törvényt, amit júli.1. -től akarnak bevezetni?

Figyelt kérdés
Kevesebb lesz így ezeknek az összege, mint eddíg volt?
2013. máj. 29. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
milyen új törvény?lemaradtam
2013. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2013. máj. 29. 12:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Ennek a cikknek se füle se farka,várjuk meg,míg törvény lesz belőle,ha lesz....

Amúgy tőled hallok róla először.

2013. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én pedig a munkahelyemen hallottam a bérügyesektől!
2013. máj. 29. 22:24
 5/11 anonim ***** válasza:

szerintem is várjuk meg a törvényt, mielőtt előre leirtaknak hiszünk, hisz annyi mindent írtak már, ami meg em valósult.

Kevsebb nem lesz, az kizárt.

2013. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a legalapvetőbb változás, hogy csak aktív jogviszony lesz ellátás alapja, ha valaki tavaly végig dolgozott, de mhelyet váltott, annak jelenleg figyelembe vesszük mindkét helyről a jövedelmeit. Júliustól csak a mostani munjahelyen elért kereset vehető figyelembe.

Bizonyos esetekben a számításnál figyelembe veendő napok száma 180-ròl 120-ra csökken.

És hogy nekünk jó legyen, átmeneti szabályok is lesznek. Aki a törvény kihirdetésekor már várandós, annak duplán számolunk, ha érinti a változás és a számára kedvezőbb összeg kerül folyósításra

2013. jún. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
és ami még fontos: eddig ha a gyerek kórházban volt, a szülő hiába volt vele, nem mehetett gyáp-ra, csak egy éves korig. Most 12 éves korra emelik.
2013. jún. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most olvastam, h elfogadták júli. 1.-től az új törvényt. Hozzáértőktől kérdezném, h ebben az esetben, hogy fogják számolni a táppénzt akkor, ha vki gyed után szeretne táppénzre menni, mert újra várandós?
2013. jún. 26. 14:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Hol olvastad? Linkeld kérlek! Köszi
2013. jún. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2013. jún. 27. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!