Táppénz 21. hétben?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nos, amit tudni kell: A húgom 21 hetes terhes. Egy kajáldában dolgozik kiszolgálóként. Szeretne elmenni táppénzre, mert nagyon keveset tud dolgozni (jövő hétre pl 3 napra írták be), folyton idegeskedik,h 3 ember helyett dolgozik, mindig őt ugráltatják, h menjen be melózni a szabad napján ha épen vmelyik kolleganője nem tud bemenni. A főnöke cseppet sem kíméli. A kérdésem, h ilyenkor mehet e táppénzre, mennyi pénzt kapna és befolyásolná e ez a gyed-et, gyes-t??
2013. máj. 31. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A tappenze a fizetesenek 50-60%a lesz, raadasul az oep nem szokott kapkodni, siman elofordulhat, hogy 2 honapig nem lesz jovedelme
2013. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Határozott vagy határozatlan idejű a szerződése? Mióta dolgozik? Az elmúlt két évben hány munkahelye volt, és volt-e köztük szünet? Mennyi volt tavaly a jövedelme? Idén mennyi a bére?
2013. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mehet táppénzre! a fizetése 60%-át kapja. Ha van 2 év munkaviszonya, akkor TGYÁS-t fog kapni. Nem befolyásolja az összeget a táppénz, mert a munkabér számít, és a táppénz alatt is ugyanannyira van bejelentve. Ha nincs meg a két év, akkor sem lényeges, mert alanyi jogon kapja a GYEST, nem a fizetése után!

Egyébként nálam nem az OEP volt lassú, hanem a munkáltató! Nem adták le sose normális időben a papíromat, úgyh meguntam, és megbeszéltem a főnökömmel, h majd én beviszem mindig a papírt az OEP-hez, és meg is kaptam mindig a pénzt (kiv. év végén, karácsony után nem volt ügyintézés) leadás után egy héttel.

2013. máj. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű szerződéssel dolgozik, 2011. februárja óta és ez a 2. munkahelye. Szünet nem volt a kettő között, az előző helyére ide jött dolgozni egyből. A tavalyi bruttó jövedelme olyan 90.000 körül volt ami nettóba 60.915 ft-ra jött ki, az idei bruttója 98.000 ft papíron a nettója pedig 64.000 ft. Abban tudtok segíteni, h táppénz alatt mennyi lenne a nettója??
2013. máj. 31. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:
38-40000....
2013. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. És akkor csak a táppénzt kapná ez idő alatt? A Tgyás-t mikor kapja? A 4 hét szülési szabi ideje alatt?
2013. máj. 31. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!