Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 30. hétben vagyok. Január óta...

30. hétben vagyok. Január óta van munkaviszonyom, augusztusig dolgozom még. Hogy érdemes dönteni? Szülési szabadság? Táppénz? Hogy járok jobban anyagilag? 78000 ft kártyára utalt jövedelem után mennyi gyedet fogok kapni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 17. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
táppénzre menj a szülésig. a szülés napjától vedd ignybe a tgyást, az 24 hétig jár. utána igényelni kell a gyed-et. mindent a bruttó jövedlmed alapján számolnak, nem a nettó számít.
2009. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a táppénz és a tgyás a BRUTTÓ fizetésed 60 %-a. eddig 70 volt, de Gordon bácsi óta csak 60.
2009. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ és miért jo ez igy
2009. júl. 18. 17:07
 4/9 anonim ***** válasza:

a tgyás csak 24 hétig tart, tehát ha a szüléstől veszed igénybe, akkor a baba 5 és fél hónapos koráig kapod. utána rögtön jön a gyed, ami a gyerek 2 éves koráig jár. a gyed alacsomyabb összeg, mint a tgyás.

a táppénz ugyanannyi, mnt a tgyás. érted? ha előbb veszed igénybe a tgyást, akkor hamarabb jár le, így hamarabb kapsz gyed-et, ami kevesebb összegű.

a lényeg: szülésig táppénz, szülés napjától tgyás, ha az lejár, gyed. és a 3. évben jár még a gyes.

mikorra vagy kiírva? 2010 májusától más szabályok vannak.

2009. júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ja, látom, még idén megszülsz. akkor az érvényes, amit leírtam.


sőt, én még azt csinálnám a helyedben, hogy táppénz helyett kivenném az összes idei szabimat, mert az ugye 100 %-a a fizetésnek. van még szabid?

2009. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az összes választ én írtam. ha nem volt világos, írj privátba, megadom a tel.számomat, és fel is hívhatsz. én nagyon kiokosodtam ebben a témában. kényytelen voltam, ha nem akartam rosszul járni.
2009. júl. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

és szülési szabadság?? arra mennyi pénzt kapnék..

úgy tudom az is jár..

szeptember 27 re vagyok kiírva.. még a régi szabály szerint vagyok ELVILEG

2009. júl. 19. 08:37
 8/9 anonim ***** válasza:
a szülési szabadság meg a tgyás ugyanaz.
2009. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ja..oké..rendben nagyon köszönöm:-)
2009. júl. 20. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!