Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed alatt estem teherbe, de...

Gyed alatt estem teherbe, de gőzőm sincs hogy tovább? Hová kell ezügyben menni? Mit kell intézni? Egyeltalán kaphatok még gyedet, vagy már csak a gyes jár ezek után?

Figyelt kérdés
2012,05,23, megszületett lányom,akkor tgyást kaptam,majd 6 hónap múlva a gyed váltotta fel a mai napig,múlt héten kiderült babát várok. Kérleg írjátok meg hogy tovább,mit kell tennem,hogy kaphassam a 2. Picivel is az ellátásokat? Nagyon köszönöm! Minden ezzel kapcsolatos információért hálás vagyok!
2013. jún. 9. 02:18
 1/6 A kérdező kommentje:
2 évre állapitották meg a gyedet tehát még akkor is kapnám amikor a 2. Picivel mennék szülni.
2013. jún. 9. 02:28
 2/6 anonim ***** válasza:

kérdés, megvan-e még a munkaviszonyod.

ha igen, várd a babát, aztán a gyed lemondásával együtt kérd majd a tgyást.

2013. jún. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha még él a munkaviszonyod akkor közel ugyanazon juttatásokra leszel jogosult mint most (tgyás lesz kevesebb, ha magas volt a munkabéred).

Ha még a Gyed időszakába születik a pici, így a döntésedtől függően (várható szülés előtt 28 nappal v szülés napjától) Tgyás-ra leszel a jogosult a 2. picivel, de a gyedet le kell mondanod (tgyás folyósítását megelőző naptári nappal). A tgyás viszont nem a munkabéredhez, hanem az aktuális minimálbérhez fog igazodni (minimálbér 2szeresének 70%-a) . A tgyás után kéred a Gyedet a kicsire, ennek az alapja viszont a munkabéred, figyelemmel a Gyedmaximumra. Így a 2. gyerkőc 2 éves koráig Gyeden leszel.

Nekem így van, 20 hónap van a gyerkőceim között.

A magzat 3 hónapos korától (betöltött 91. nap) kérheted te v. a férjed a családi adókedvezményt is az új jövevényre (új nyilatkozat kitöltése). Ha megszületik újra kell nyilatkozni, mert ugye már két gyerkőc lesz. A születésétől pedig a 2 gyerkőcre járó családi is jár (a születése hónapjától - ha jan. 31-én születik januárra már 2X 13.300,- Ft. lesz a családi).

2013. jún. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kedvezményszabály alapján az elöző ellátás alapja lesz a mostanié is, ne mondj már neki hülyeséget, előző.
2013. jún. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Az az igazság,hogy álláskeresésiröl jöttem el szülni,mert ahogy kiderült h babat várok,nem hosszabbitottak szerzödés... Szülés előtt maradt még 27 napom amikor kértem a munkanélküli megszakitását. Megkértem a tgyást,aztán a gyedet.
2013. jún. 9. 10:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor gyedet már nemigen fogsz kapni, egész pontosan mikor szűnt meg a munkaviszonyod? Mikor kezdted az álláskeresésit? Tgyás fog járni, ha szülés előtt kéred a maradék álláskeresésit, és azalatt (vagy a végét követő 42 napon belül) szülsz, de a gyed nagyon necces.
2013. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!