Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 35hetes vagyok julius 14. -re...

35hetes vagyok julius 14. -re vagyok kiirva, A Gyes, Családi pótlékot, Anyaságit akkor tudom meg igényelni ha a gyerek meglessz?

Figyelt kérdés
Ès mèg annyit hogy a gyes, a családipótlèk mennyi körül lessz? Ha egyedül álló anya leszek? Gondolom fel emelve kapom a gyes meg a csalàdit vagy nem? Ti hogy kaptàtok? Ha egyedül neveled a gyereket?
2013. jún. 11. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
a gyes nettó 25600ft ez akkor is ennyi ha egyedül nevele.A családi 1 gyerekre 12200ft,egyedülállóként 13700ft.Igen,csak akkor tudod megigényelni,ha meglesz a baba.
2013. jún. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 klopusz ***** válasza:

Szia!


Igen, csak akkor, mert a papírokhoz a gyermek neve is kell.


A GYES 28.500.- Ft megegyezik a (nyugdíjminimummal), ez független attól, hogy egyedülálló vagy-e, vagy házas.

Családi pótlék összege 12.200.- Ft, egyedülállóként 13.700.- Ft.

2013. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor tudod igényelni, ha megszületett, mert kellenek a gyerek adatai, születési anyakönyvi kivonata, stb.

A GYES mindenkinek ugyanannyi, br. 28500.- Ft, ez nettóban 25 ezer körül van, Az emelt családi pótlék 13.700.- Ft. Az egyszeri anyasági 64.100.- Ft.

2013. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha megszületik és már megvan a születési anyakönyvi kivonata, akkor tudod az igényléseket beadni

a gyes nem változik attól ,hogy egyedül neveled a gyereket, 25500 Ft nettó, az anyasági is fix összeg, 64e Ft körül, ezt ugye egyszer kapod csak, egyedül a családi, ami egy hajszálnyival több, 13700 Ft a családos 12200 Ft helyett.

2013. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

az jutott eszembe, hogy az biztos-e, hogy csak GYES-re és nem esetleg TGYÁS-ra majd GYED-re is jogosult vagy?

(jogosult lehetsz magasabb összegű ellátásra, ha az elmúlt 2 évben legalább 186 napig biztosított voltál és volt olyan jovedelmed, ami után járulékot fizettél- leegyszerűsítve: dolgoztál)

Ennek érdemes utánanézned, és ajánom a www.adozona.hu oldal kalkulátorait, a gyermek pontos születési dátumát beírva havi lebontásban megadja, hogy mennyi elltásra leszel jogosult és pontosan meddig.

A családi pótlék egyedülálló esetén 13.700 Ft, a Magyar Államkincstárnál kell igényelned (nyomtatvány letölthető a honlapjukon is- postázni is lehet), ha egyedülállóként igényled, akkor be kell jelölnöd az okát.

Minden ellátást a gyermek születése és anyakönyvezése után tudsz igényelni.

Az egyszer anyasági támogatáshoz kelleni fog a kórház által kiállított igazolás is, a gyes és a családi alanyi jogon jár a gyermek után, mindkettőt az államkincstár folyósítja.

Könnyű szülést kívánok:

2013. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó nem túl frissek az infóid.365 biztosított nap kell.
2013. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még régi infonak is pontatlan, mert 186 nap sosem volt feltétel :D
2013. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szülést megelőző 2 éven belül kell meglennie a 365 biztosított napnak, a tgyás és gyed igényléséhez.

Ha megszületett a baba, akkor ha meglesz a születési anyakönyvi kivonata és TAJ kártyája, akkor tudsz gyest és családit igényelni, illetve az egyszeri anyasági segélyt.

Az összegeket leírták már, ez havi szinten kb. 39-40 ezer forint bevétel lesz. A gyes nem lesz több, csak mert egyedülálló vagy, az mindenkinek ugyanannyi.

Esetleg még azt tudom tanácsolni, hogy nem tudom miért vagy egyedülálló, de kérj gyerektartást az apától, illetve igényelj a gyerek születése után gyermekvédelmi segélyt.

2013. jún. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat :-)
2013. jún. 11. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!