Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a 2. gyerek születése...

Ha a 2. gyerek születése előtt nem megyek vissza dolgozni, ugyanannyi ideig kapom a GYED-et?

Figyelt kérdés
az első gyerekkel 20 hónapos korától gyesen vagyok (addig kaptam a GYED-et) és maradok is a második születéséig. a jól gondolom, hogy második babával is addig fogok gyedet kapni,mert csak a konkrétan ledolgozott napok számítanak?

2013. jún. 10. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Így van.
2013. jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak a GYED összegénél nem mindegy, hogy hány hónapot leszel GYES-en, mert ha 180 napnál többet, akkor nem a fizud, hanem a minimálbér lesz az új GYED alapja( kivéve, ha a fizud a minimálbérnél kevesebb).
2013. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi időre jár, mint korábban,mert kevesebb nem lehet, viszont hiába biztosításban töltött idő a gyed, annak az idejével nem hosszabbodik meg a jogosultság időtartama (tehát nem tudod a hiányzó négy hónapot már pótolni).


Előbb tgyás jár most is. Ha a tényleges béred nem éri el a minimálbér kétszeresét, akkor a tgyás alapja tényleges bér hiányában a szerződés szerinti béred lesz.


Utána ugyanannyi napra jár a gyed, mint az előző gyermeknél járt. A kedvezményszabály értelmében, mivel azért nem volt 180 napi jövedelmed, mert ellátásban részesültél, a korábbi ellátás alapja lesz a gyed alapja.


Megköszönném, ha nem hazudtolna meg senki, mert tudom, itt az a szokás, hogy aki ért hozzá, azt lehülyézik...

2013. jún. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Csak szerettem volna előre tudni, hogy kb mire számítsak.

2013. jún. 11. 09:29
 5/5 anonim ***** válasza:
07.19 leírta pontosan, hogy mi a helyzet. Sajnos nemcsak a szakmai részével kell egyetértsek, hanem az utolsó mondatával is:(
2013. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!