Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudna e valaki segiteni hogy...

Tike160504 kérdése:

Tudna e valaki segiteni hogy az abortuszhoz milyen papirok kellenek ha kiskorúról van szó? Jó az a papir is hogy az anyja kap rendszeres gyermekvédelmit? Vagy arról kell hogy a bizonyos személyre kapja?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szülői beleegyezés kell,hogy a műtétet elvégezzék. A többi papír csak részlet kérdés. Arról nem beszélve,hogy a tágítás miatt 1 napot be is kell feküdni amihez szintén szülői aláírás kell. És mikor a műtét után megy haza akkor kell egy felnőtt kísérő különben nem engedik haza. Ha kérik ezt a gyermekvédelmi papírt akkor biztos, hogy a kiskorú nevére kérik, tehát, hogy a kiskorúra kapja.
2013. ápr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Biztos, hogy kiskorúra gondolsz???

Egy gyerek 14 éves koráig kiskorú, utána már fiatalkorú. Ha 14 évnél fiatalabb, és terhes, az nagyon szomorú.

14 felett a szülői beleegyezés kell.

2013. ápr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
arra lennék kiváncsi már voltunk benn hogy anyukám kap gyermekvédelmi támogatást de én rám nem a 2 öcsémre kap azoké jó e hozzá hogy az abortusz 8900 ft-ba kerüljön?
2013. ápr. 17. 18:06
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Kislány! Mert az írásodból kiderül, hogy kicsi vagy még.

Ne rohanj fejjel a falnak!

Életed legnagyobb hibáját készülsz elkövetni.

Most még nem fogod bánni, de évek múlva igen, és nem tudod visszacsinálni.


Mindennap azon fogsz gondolkozni, hogy vajon milyen lenne, hogy nézne ki és nem mondanád senkinek, de amikor egyedül vagy, állandóan ezen járna a fejed.


Mert semmi sem lesz olyan mint előtte.


Azt sem mondom hogy könnyű lesz, mert nem, azt sem, hogy problémamentes lesz, de még mindig jobb, mint befeküdni az orvoshoz a mészárszékbe, elviselni ahogy benned kotorászik fémekkel- mert most még nem tudod mi vár rád ott- és napokig iszonyatosan fájni fog a hasad, rengeteget vérzel, és még nem tudod, de évek múlva ez a döntésed visszatér, hogy levadásszon.


Szóval jól gondold meg mit választasz, mert most készülsz elkövetni életed egyik legnagyobb hibáját, csak nem tudsz róla. Mert már lehet 5 év múlva is de jó lenne a kisgyerek.


Nem azt mondom, hogy jó dolog a te korodban terhes lenni, a legjobb nem teherbe esni.


De ha már így történt, akkor a lehető legrosszabbat választod magadnak, ha elveteted.


De majd te eldöntöd.


A legjobb nem teherbe esni ilyen idősen, de majd te eldöntöd mit szeretnél.

2013. ápr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"De ha már így történt, akkor a lehető legrosszabbat választod magadnak, ha elveteted."


Nem lesz ideje tanulni, mert ott a gyerek, nem tud jó munkát vállalni, nem lesz pénze.

Nincs gyerek, esetleg továbbtanul, jó fizetés, későbbi gyereknek meg meglesz mindene.

Ez is egy lehetőség.

Azt értem, hogy él ez a gyerek, meg érez, de főleg érezni FOG. Esetleg azt, hogy az éretlen anyja (mert az, ezt nem derogálóan írom) nem tudja rendesen nevelni (mindent beleértve). Ne befolyásold már ennyire a kérdezőt. Szerintem ő már eldöntötte ezt (és/vagy a szülei). Nem a dolga senkinek, hogy meggyőzze.

2013. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat de már eldöntöttem és kérlek titeket a kérdésemre válaszoljatok ha lehet mert fontos lenne!!
2013. ápr. 17. 21:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Igazad van neked is kérdező, neked is 5-ös.


Akkor mentem is.

2013. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

A családsegítőben biztos meg tudják mondani.

És ne hallgass a 4-esre! A Te döntésed, és biztos megbeszélted anyukáddal a lehetőségeket, nyilván a helyzetednek megfelelő döntést hoztad.

Én 10 éve átestem ezen (igaz akkor 19 voltam), és csak most jutottam el odáig, hogy kisbabát vállalok. De teljesen megváltozott az életem azóta, és most is azt mondom, hogy akkor jól döntöttem! Ne hallgass a "lelki terrorra"!

Kitartás!

2013. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
A döntésed helyes, nem fogod bánni! Családsegítőben megtudod kérdezni, de nem hiszem, hogy elfogadják. Meg kell próbálni, de azért próbáljatok egy kérvényt is írni, hogy nagyon rossz anyagi körülmények között vagytok, hogy a számlákat is nehezen fizetitek stb. Általában elfogadják a kérvényt és engednek az összegből.
2013. ápr. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!!
2013. ápr. 18. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!