Milyen segélyeket lehet igenyelni az önkormányzattól, ha csak GYES-t kapok és egyedül maradtam egy 5hónapos babával?

Figyelt kérdés
Minden megoldás érdekel!a párom lelépet és csak a tartozást hagyta maga után!szüleimnél lakom de éppen hogy kijövünk a pénzből szóval rájuk sem számíthatok...

2013. ápr. 29. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért ha náluk laksz csak számíthatsz rájuk! Bemész az önkormányzathoz és megkérdezed. Helyi szinten más más lehetőségek is lehetnek. Gyermekvédelmi támogatás, gyerektartás az apától...pl..
2013. ápr. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

csp kb. 1500.-al több. kérhettek gyermekvédelmit, az azt hiszem évente 2x 6.000.- utalványban. és adnak lakhatási támogatást, ennél nem adnak pénzt, hanem a rezsit csökkentik vele.

de ha egy háztartásban élsz a szüleiddel akkor mindannyiotok jövedelmét fogják nézni (és elosztani)

2013. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Nagyjából semmi sem jöhet szóba, mivel a gyes segély és egyszerre két segélyt nem kaphatsz

Gyerekvédelmit kérdezd meg, de ha szüleiddel élsz akkor lehet nem jár.

2013. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy nagyon kevés pénz,de érdemes tudnod,hogy egyedülálló szülőként igényelheted az emelt családi pótlékot,ha jól tudom 13.600 Ft.
2013. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

menj be a családsegítőbe/gyermekjólétibe. Ha meg kérdezik, mond, hogy külön kasszán vagytok (te+baba és a szüleid)

lehet kérni rendkívüli gyermekvédelmit, lakásfenntartási támogatást, szemétszállítási kompenzációt, ugye gyes+csp...

2013. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenkeppen bemegyek az onkormanyzatba,csak kapjam meg a papirt a GYES-rol! TGYAS-t ES GYED-et azert nem kapok, mert az elozo ceg,ahol dolgoztam szules elott kiderult, hogy valami nem kerek es NAV eljaras indult ellenuk es addig amig nem zarul le a nyomozas csak a GYES VAN... 5 honapja varom,hogy valami tortenjen, most szoltak, hogy ne varjak tovabb, mert nem most lesz vege ennek!eddig a csp-bol es a parombol eltunk, de most o is lelepett!

A szuleimhez tudtam jonni a picivel de anyagilag nincs tamogatottsagom sot meg fizetnem kene, hogy ne legyen elmaradas. A gyerek cuccait en veszem ami penzem van abbol!

EDDIG MINDENE MEGVOLT, DE MOST HOGY EGYEDUL VAGYOK NEM TUDOM HOGY LESZEK MEG 27+13-bol!!

termeszetesen fel fogom jelenteni es abbol is lesz valamennyi, de szerintem nem kell leirnom, hogy az megint mire eleg!

az osszes ferfi onzo es szemet!

2013. ápr. 30. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!