Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hónapos terhes vagyok. Az...

8 hónapos terhes vagyok. Az egyik munkatársam gyereke bárányhimlős lett kb. másfél hete. Elkaphatom? Úgy tudom, hogy kiskoromban már elkaptam, akkor védett vagyok, nem?

Figyelt kérdés
Meddig fertőz? A szülő is fertőzhet, vagy csak akkor veszélyes, ha a gyerekkel találkozom?

2012. dec. 7. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha már voltál, akkor nem kell aggódnod.
2012. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem valószínű, hogy elkapod. De a bárányhimlő nem veszélyes a terhesekre, csak a rózsahimlő.
2012. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, hogy a bárányhimlő sem játék..
2012. dec. 7. 21:34
 4/12 anonim ***** válasza:

A bárányhimlő is veszélyes, de ha már voltál bárányhimlős, akkor nem kapod el.

Plusz a bárányhimlő cseppfertőzéssel terjed, a vírus a levegőn gyorsan beszárad, nem marad meg annyi ideig a munkatársadon, hogy megfertőzzön, még ha nem is voltál még.


De ha voltál, az életreszóló védettséget ad.

2012. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
viszont úgy hallottam, hogy az övsömört megkaphatom ettől még..
2012. dec. 7. 22:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha már átestél rajta, nem kaphatod el.

A terhesség első 3 hónapjában veszélyes(ebb) egy bárányhimlő.

Én 26 éves fejjel kaptam el (kiskoromban nem voltam) az oviból az elsők között... :(

Kaptam rá jó pár gyógyszert,h. ne legyen szövődmény, viszont az övsömörre figyelmeztettek,h. felnőtt korban az jön ki. Azt megúsztam, viszont azt a viszketést az ellenségemnek nem kívánom! ;)

2012. dec. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
En is talalkoztam baranyhimlossel terhesen, igy utanajartam a dolognak rendesen. Igen, ovsomor lehet a baban, akkor is, ha te mar voltal baranyhimlos gyerekkorodban, de csak ha a 20-dik terhessegi het elott talalkozol vele. Utana mar semmilyen problemat nem okozhat a babanak sem, es neked sem.
2012. dec. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kaphatsz övsömört, ne izgulj.

Nekem volt övsömöröm és nem egy bárányhimlős gyerek anyukájától kaptam, hanem legyengült az immunrendszerem és iszonyat idegállapotban voltam. Aki volt bárányhimlős, annak ennyi is elég ahhoz, hogy a gerincoszlop idegdúcaiban (bujkáló) vírus erőre kapjon és övsömör képében legyűrjön. Az arcomon jött ki, borzasztó volt. A terhesség nem legyengült állapot, nem lesz semmi bajod. Nekem a terhesség előtt volt övsömöröm, ez többször is kijöhet, és mégsem jött ki a terhesség alatt. Nyugi, nyugi,nyugi! :)

2012. dec. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

rákérdezek anyámnál azért biztos, ami tuti.

de szerintem úgy lenne logikus, hogy az fertőz, aki maga is bárányhimlős, nem aki a bárányhimlőssel érintkezik.

megkérdezem még az anyukát is, hogy volt-e..

2012. dec. 8. 00:24
 10/12 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, hogy terhesség alatt meggyengül az immunrendszer. :(
2012. dec. 8. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!