Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hallott-e valaki olyasmit...

Bocska Reni kérdése:

Hallott-e valaki olyasmit hogy 2014-től beszeretnék vezetni hogy a még gyeden lévő anyuka korlátlan óraszámban dolgozhasson ugy hogy a fizetése mellett ugyanugy kapja a gyedet is mint a munkába állása elött?

Figyelt kérdés

2013. júl. 10. 22:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
ilyen biztos nem lesz.
2013. júl. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Igen ez is olyan tervezett még mint a 300 ezres anyasági.
2013. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de ezt én is kizártnak tartom.
2013. júl. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Én is így hallottam .Persze kevesen fognak a gyermek 2 éves kora előtt munkába állni és igénybe venni ezt
2013. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ez az egyik ígéret, elvileg ilyen is lesz.


A jelenlegi jogszabályok szerint ha egy egyetemista vagy egyetemet éppen befejező nő gyermeket vállal, akkor, mivel nincs még elegendő munkaviszonya, csak a nettó 28 500 forintos GYES-t veheti igénybe. A tervek szerint ezen úgy változtatnának, hogy amennyiben valaki az egyetemi tanulmányai alatt vállal gyermeket, akkor a minimálbér után, ha az egyetem elvégzése után szül, akkor a diplomás minimálbér összegét figyelembe véve kaphat GYED-et, azaz 40-50 ezer forinttal magasabb összegre számíthat a család.

2013. júl. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
interneten olvastam valami pedig de nem teljesen világos.ja és már adnak háromszázezret az első születendő gyerek után. remélem ez a gyedes dolog is bekövetkezik
2013. júl. 10. 22:38
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

# 4/5

De ez elvileg akkor is érvényes lenne, ha mondjuk a nagy 1,5 éves korába kistestvér érkezik. Akkor két gyed jár fél évig.


Aztán felébredünk, hogy bilibe log a kezünk.

2013. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Az igen 300.000 Gyed+munka,tiszta Havai! És meddig?

Még megint el nem érjük a 10milliós lélekszámot,vagy a választásokig? Már előre félek miből/kitől fogják az erre szánt összeget előteremteni?!

2013. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó én meg vagyok győződve arról, hogy a 300 ezres anyaságiból ha lesz valami, akkor úgy lesz, hogy csak az lesz. Szóval az elsőre jár a 300 ezer, de ha te a másodikat vagy a harmadikat szülőd akkor nulla Ft anyasági fog járni.

Így még kevesebbe is kerül, mégis lehet hangoztatni.

2013. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

olyat is olvastam épp az imént, h 2014-től a friss diplomások gyes helyett is gyed-et kapnának.


ezek szinte mind a tervezetek, javaslatok szintjén, hidd el, nem fognak megvalósulni. ne legyenek illúzióid, nem véletlen, h a választások évére dobnak be ilyeneket a köztudatba. persze nem ígérnek semmit, így nem is kell betartani...

2013. júl. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!