Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallást megtagadhatja-e...

Adóbevallást megtagadhatja-e a munkáltató?

Figyelt kérdés

Egész évben egy munkahelyem volt,sehonnan máshonnan nem volt jövedelmem csak innen.

Most kaptam egy nyomtatványt a cégem könyvelőjétől amit ki kell töltenem,két választási lehetőség van rajta.

Egyik az hogy lemondok arról hogy a cégem csinálja meg a bevallásomat,a másik meg az hogy azt kérem,hogy ők csinálják meg.

Igen ám,de konkrétan megmondták,hogy azt kell aláírnom,hogy nem kérem az adóbevallás elkészítését.

Létezik ilyen? Mert ha nem lehet választanom,akkor miért kell egyáltalán ezt a nyomtatványt kitöltenem?

Valahogy úgy érzem,hogy ez nagyon nincs rendben.


2011. jan. 12. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Lusták, de az is lehet, hogy kevesen vannak. Egyébként kötelezni nem lehet senkit, hogy mit válasszon.
2011. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Igen, a munkáltatónak nem kötelessége elkészíteni a te adóbevallásodat.
2011. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Azt még hozzátenném, hogy ha sok a munkavállaló, akkor nem éppen lustaságnak számít, ha nem akarják megcsinálni. Sok munkával jár.
2011. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

alapvetően te vagy köteles az adóbevallásodat megcsinálni. A munkáltató leveheti ezt a terhet a válladról, de nem kötelező neki.


Tehát, ha akarja, nem csinálja meg. Joga van hozzá.

2011. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De mi van ha azt töltöm ki,hogy én akarom,hogy ők csinálják meg? Akkor se muszáj nekik megcsinálni? Akkor minek kell ez a nyilatkozat amit adtak?
2011. jan. 12. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! egyáltalán nem köteles megcsinálni a munkáltató, a nyilatkozat formanyomtatvány, mellékelniük kellett volna egy tájékoztatást, miszerint az adóbevallás elékészítését nem vállalják. Én is igy csinálom a könyvelt cégeknél, más kérdés, hogy én ettől függetlenül az érintett magánszemélyek önbevallását elkészítem.
2011. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!