Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1 év munkaviszony után már...

1 év munkaviszony után már megkapom a gyedet? Ha lejár a szerzödésem gyed alatt nem rughatnak ki?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 10:19
 1/9 A kérdező kommentje:
aug.15.-én lessz meg az 1év munkaviszonyom akár màr szeptembeben elmehetek gyedre? csak veszéjeztetett terhesként lehet már az elsö honapokban terhességi tàppénzre menni? valaki tud valamit erröl?
2013. júl. 15. 10:29
 2/9 anonim ***** válasza:

Határozott vagy határozatlan idejű a szerződésed? Ha határozott idejű, akkor nem fognak hosszabbítani a lejárat után. Ha határozatlan idejű, akkor nem rúghatnak ki onnantól, hogy írásban bejelented a terhességed.


Terhesség alatt nem lehet gyed-et igényleni, táppénzre tudsz menni ha orvosilag indokolt.

2013. júl. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1 év munkaviszony (365 nap )után (ha közben nem volt táppénz) jár a TGYÁS és a GYED, akkor, ha a szüléskor is van élő munkaviszony. Ha határozatlan idejű szerződésed van, a bejelentéstől számítva védve vagy. Ha határozott idejű a szerződésed, akkor a védettség nem áll fenn, lejár a szerződés, és egyszerűen nem hosszabbítanak. Mindegy, hogy a terhesség alatt vagy a TGYÁS/GYED ideje alatt jár le a szerződésed, a munkáltatónak nem kell hosszabbítania.

Terhességi táppénz nincs. Táppénzre lehet menni a terhesség alatt bármikor, ha veszélyeztetett vagy, de sok helyen anélkül is. De ez sem véd meg, ha lejár a szerződésed.

2013. júl. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Határozott dec.31-ig. de ugy hallottam hogy mivel megvan az egy évem és elmegyek terhességi tp-re nem rughatnak ki tp.alatt akkor lekell véglegesitteniük. jah a szülés után van a gyed bocs de még kezdö vagyok nincs gyermekem és most szeretnék :) múanyag gyárban dolgozom ami elég veszélyes lehet a babára ezért gondoltam hogy a doki kiirna.
2013. júl. 15. 11:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy véglegesíteni kell, lejár a szerződésed és nem hosszabbítják meg vagy meghosszabbítják az az ő döntésük.
2013. júl. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell véglegesíteni: dec 31-ig táppénzen leszel, másnaptól megszűnik a munkaviszonyod. Mivel már passzív táppénz nincs, ezért onnantól nem jár :-(
2013. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az egy évbe a táppénz is beleszámít.


Ha lejár a szerződésed, nem kötelesek hosszabbítani.

2013. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem. én azt hittem hogy a 9 hònap alatt kapom a t.pénz . köszönöm a válaszokat :-)
2013. júl. 15. 13:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha lejár a szerződésed, és nem hosszabbítanak, akkor sem táppénz, sem Gyed nem jár. A Gyedhez a szülés napján munkaviszony kell.
2013. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!